
Cztery niewybuchy pochodzące prawdopodobnie z okresu II wojny światowej ujawniły dziś w godzinach porannych przypadkowe osoby spacerujące w okolicy przejścia granicznego Mieroszów Kwiatowa.
Pociski, które jak nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, miały wielkość zbliżoną do dwulitrowej butelki wody mineralnej, leżały bezpośrednio na ścieżce prowadzącej przez las w stronę przejścia granicznego. Równo ułożone, obok siebie, zostały świeżo wydłubane z płytkiego zagłębienia.
Zawiadomiona o fakcie policja zabezpieczyła niebezpieczne znalezisko, przykrywając je dla osłony przez nadmiernym nagrzaniem drobnymi patykami. Zadysponowana na miejsce jednostka OSP z Mieroszowa ogrodziła teren i pilnuje bezpośredniego dostępu w okolice niewybuchów.