105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
08 lutego 2023 - środa Imieniny: Hieronima, Sebastiana, Ireny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
08 lutego 2023 - środa Imieniny: Hieronima, Sebastiana, Ireny

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B - EMISJA CZASOWO WSTRZYMANA *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
08 lutego 2023 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

2019-05-28

Ksiądz z Ruszowa zatrzymany za molestowanie!

Proboszcz parafii Zmartwychwstania Pańskiego w Ruszowie został zatrzymany przez policję w związku z podejrzeniem wykorzystania seksualnego dziewczynki.


22 maja wieczorem kobieta zgłosiła podejrzenie molestowania jej dziecka przez miejscowego proboszcza. Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu natychmiast podjęła decyzję o jego zatrzymaniu i powzięto intensywne czynności weryfikujące zgłoszenie. Mężczyzna doprowadzony do Prokuratury usłyszał zarzuty innych czynności seksualnych wobec małoletniego. Nie przyznał się. Prokuratura Rejonowa w Zgorzelcu skierowała do Sądu skuteczny wniosek o jego tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Decyzja o areszcie zapadła 25 maja.

 

Zgłoszenie podejrzenia przestępstwa mogło mieć swoje korzenie w komentarzu opublikowanym na facebookowym profilu Tomasza Sekielskiego, reżysera filmu 'Tylko nie mów nikomu'. 'Gdybym wiedziała o produkcji, podałabym wcześniej nazwisko księdza, który należy do jednych z NICH. Ksiądz (tu imię i nazwisko) - teraz proboszcz parafii w Ruszowie. Nadal pracuje z dziećmi' - napisała kobieta, która przed laty miała zostać skrzywdzona przez duchownego w trakcie przygotowań do pierwszej komunii. Później na innych profilach mieszkańcy okolic miejscowości opisywali inne budzące wątpliwości sytuacje dotyczące zachowania księdza wobec dzieci. Kilka dni później wpłynęło zgłoszenie na policję.

źródło:gazeta.pl