105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 marca 2020 - sobota | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arek Włodarski

Top30.PL
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 marca 2020 - sobota | Imieniny: Anieli, Sykstusa, Jana
28 marca 2020 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

17-06-2019 | 07:06

Mężczyzna podejrzany o zamordowanie 10-latki z Mrowin zatrzymany i przesłuchany. Tłumy przed prokuraturą


– Dziś w godzinach popołudniowych został zatrzymany mężczyzna w związku z zabójstwem 10-letniej dziewczynki – mówi Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Mężczyzna został już doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. Śledczy mają 48 godzin na to, by przedstawić mężczyźnie zarzuty. Zdradzają, że nie jest to mieszkaniec powiatu świdnickiego.

– Czynności były wykonywane od czwartku, gdy znaleziono zwłoki dziewczynki. Te czynności były wykonywane praktycznie bez przerwy. Dzień i noc pracowali dolnośląscy policjanci, jak i również prokuratorzy. Również eksperci z Komendy Głównej Policji, którzy analizowali wszystkie informacje, które pojawiały się w tej sprawie. Każda informacja była bardzo szczegółowo weryfikowana. Także setki informacji od mieszkańców – mówi Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

W tej chwili czynności wykonują już prokuratorzy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, gdzie kilka minut po godzinie dwudziestej mężczyzna został doprowadzony.

Śledczy nie zdradzają czy mężczyzna był wcześniej karany. Rzecznik Komendy Głównej Policji poinformował, że ma 22 lata. Natomiast Krzysztof Zaporowski przekazał informację, że jest to mężczyzna zatrzymany i zamieszkały poza powiatem świdnickim. 

– Mężczyzna został zatrzymany w godzinach popołudniowych. W związku z tym mamy okres 48 godzin i to jest właśnie ten czas w ramach, którego musimy wykonać te najbardziej niezbędne czynności, które by pozwoliły na przedstawienie zarzutów, a potem przesłuchanie i skierowanie ewentualnie wniosku o areszt – mówi Mariusz Pindera z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy.

Przypomnijmy dziewczynka zaginęła w czwartek koło południa. Późnym popołudniem w lesie w okolicach miejscowości Pożarzysko ciało 10-latki znalazła przypadkowa osoba.

Sekcja zwłok wykazała, że dziewczynka zginęła od licznych ciosów nożem w szyję i klatkę piersiową, a zbrodnia miała podłoże seksualne.