105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 czerwca 2022 - wtorek | Imieniny: Leona, Ireneusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Best of
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 czerwca 2022 - wtorek | Imieniny: Leona, Ireneusza

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
28 czerwca 2022 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

03-09-2019 | 10:09

Akademia z okazji Dnia Energetyka

Energetycy z Elektrowni Turów w Bogatyni podczas tradycyjnej uroczystej akademii uczcili Dzień Energetyka.


 W uroczystości, oprócz pracowników turoszowskiej elektrowni, wzięło udział wielu gości - marszałek województwa dolnośląskiego, dyrektor generalny Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, a także przedstawiciele lokalnych władz samorządowych, służb mundurowych, środowisk akademickich i duchowieństwa oraz współpracujących z elektrownią spółek i instytucji. Zarząd spółki PGE GiEK na akademii reprezentowali wiceprezesi Norbert Grudzień i Zbigniew Kasztelewicz.- Elektrownia Turów wraz z pobliską kopalnią tworzy kompleks górniczo-energetyczny, który jest nie tylko jednym z filarów spółki ale również istotnym elementem bezpieczeństwa energetycznego kraju. Mówi Norbert Grudzień, wiceprezes zarządu PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.

Dyrektor Elektrowni Turów Dariusz Czuk przedstawił gościom historię elektrowni, prowadzone projekty i plany na przyszłość. Dyrektor przypomniał również wartości na których opiera się kultura pracy w grupie kapitałowej PGE, związane z postawą wobec firmy, pracowników, prowadzonych działań biznesowych oraz utrzymywanych relacji zewnętrznych. Myślenie o przyszłości zawsze było dla nas siłą napędową Turowa. Funkcjonowanie elektrowni to nieustające pasmo zmian. Można zadać sobie pytanie - jak nie zagubić się w mnogości przeobrażeń i przebiegu procesów? Mamy odpowiedź - są to nasze wartości: Partnerstwo - Rozwój - Odpowiedzialność. Chodzi o to, aby nie zapominać o tych wartościach, aby stanowiły one trzon kultury naszej firmy, abyśmy mogli przekazać je kolejnym pokoleniom - powiedział Dariusz Czuk.
Dyrektor podziękował również przybyłym gościom, w tym władzom Grupy Kapitałowej PGE, kierownictwu i pracownikom innych oddziałów PGE GiEK, w szczególności najbliższemu sąsiadowi - Kopalni Węgla Brunatnego Turów oraz współpracującym firmom, które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania oraz rozwoju elektrowni. Szczególne a wysiłek, jaki wkładają w realizację codziennych zadań.

W drugiej części uroczystości wręczono państwowe, branżowe i honorowe odznaczenia. Złotym medalem 'Za długoletnią służbę' uhonorowano 23 pracowników, srebrnym - 9, a brązowym - 1. 3 osoby otrzymały resortową odznakę 'Za Zasługi dla Energetyki', 3 osoby odznakę 'Zasłużony dla Województwa Dolnośląskiego' a 55 pracowników uhonorowano odznaką 'Zasłużony dla Elektrowni Turów'. Dodatkowo, z grona zaproszonych gości honorową odznakę 'Zasłużony dla Elektrowni Turów' otrzymało 6 osób. Po raz pierwszy wręczono odznakę 'Zasłużony dla Społecznej Inspekcji Pracy Elektrowni Turów'. W ten sposób uhonorowano dwie osoby. Dodatkowo, jedną osobę wyróżniono listem gratulacyjnym prezesa PGE GiEK za innowacyjność.

Zdjęcia


Bogatynia Elektrownia Turów dzień energetyka