105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 czerwca 2020 - piątek | Imieniny: Waltera, Bonifacego, Walerii

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Best of
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 czerwca 2020 - piątek | Imieniny: Waltera, Bonifacego, Walerii
05 czerwca 2020 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

09-09-2019 | 09:09

Księstwo Czocha zaprasza w niedzielę!

'Księstwo Czocha' ponownie na kolejny rok zmieni swojego 'władcę'. W najbliższą niedzielę odbędzie się 8. edycja tej lubianej i popularnej imprezy


'Księstwo Czocha' organizowane jest przez Starostwo Powiatowe w Lubaniu i Zamek Czocha. Gwiazdami tegorocznej edycji będą Piotr Bałtroczyk oraz Marcin Wyrostek, akordeonista, zwycięzca polskiej edycji "Mam Talent". Zaprasza współorganizator Karol Kusibab ze Starostwa Powiatowego w Lubaniu.

Już dziś warto zarezerwować sobie czas w niedzielę, 15 września, na odwiedzenie Zamku Czocha. Wtedy bowiem odbędzie się 8. edycji imprezy Powiatu Lubańskiego - czyli 'Księstwa Czocha'. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

'Księstwo Czocha' ponownie na kolejny rok zmieni swojego 'władcę' . Będę warsztaty średniowieczne, pokazy walk rycerskich oraz mnóstwo świetnej zabawy. Podczas jarmarku rozstawione zostaną warsztaty m.in. kowalski, tkacki, czerpania papieru czy warsztat z uzbrojeniem.

Gwizdami tegorocznej edycji będą Piotr Bałtroczyk oraz Marcin Wyrostek, akordeonista, zwycięzca polskiej edycji Mam Talent.

Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. 15. września zobaczymy jego najnowszy program pt. ,,Starość nie jest dla mięczaków”.

Najlepszy, nie tylko po '50tce', konferansjer kabaretowy w Polsce - Piotr Bałtroczyk! Czeka nas wyśmienity wieczór, więc zapraszamy każdego kto lubi śmiać się i śmiać się i...śmiać się!

Następnie na scenie pojawi się Marcin Wyrostek. Wyrostka odkryto jako wirtuoza akordeonu, gdy w 2009 wygrywał drugą edycję programu “Mam talent!”. Nagrał pięć autorskich płyt, za które otrzymał m.in. siedem platynowych płyt, nominację do nagrody Fryderyki oraz nagrodę na Festiwalu TOP Trendy. Jest założycielem kilku projektów muzycznych w tym 'Marcin Wyrostek & Corazon'.

Jak sam podkreśla - 'Projekt CORAZON powstał w wyniku naszej fascynacji muzyką argentyńską i latynoamerykańską, która zainspirowała nas do tworzenia tang we własnych jazzowych, klasycznych, i musicalowych aranżacjach.”

Wieczór zakończy seans w cyklu 'Kino na leżakach”. Jest to propozycja dla wszystkich kinomanów chcących obejrzeć dobry film na świeżym powietrzu w wygodnych leżakach.

W organizację tegorocznego wydarzenia włączyli się Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Zamek Czocha.