105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 stycznia 2020 - środa | Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Firmowy Hot Mix
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 stycznia 2020 - środa | Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
29 stycznia 2020 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

12-09-2019 | 15:09

Kolejna ewakuacja mieszkańców

to już trzeci raz w ciągu tego roku, kiedy mieszkańcy będą musieli opuścić swoje domy. Powód to niewybuchy, jakie ostatnio ujawniono na terenie budowy.


W najbliższą sobotę, dojdzie do kolejnej ewakuacji mieszkańców Bolesławca. Związane jest to z koniecznością gruntownego przekopania przez saperów części terenu budowy galerii handlowej przy ulicy Chrobrego, gdzie ostatnio doszło do ujawnienia kolejnych niewybuchów. Będzie to już trzecia ewakuacja bolesławian w tym roku, w tej części miasta. Tym razem saperzy będą musieli użyć ciężkiego sprzętu, ponieważ potencjalne niewybuchy mogą znajdować się nawet kilka metrów pod powierzchnią gruntu - mówi starszy chorąży sztabowy Radosław Mazu, dowódca patrolu rozminowania z Bolesławca

W związku z zaistniałym zagrożeniem dla zdrowia i życia ludzi, spowodowanym znalezionym niewybuchem z okresu II wojny światowej w Bolesławcu przy ul. Staroszkolnej (dawny Dworzec Wschodni),  zarządzam ewakuację wszystkich osób przebywających na terenie miasta Bolesławiec  w nieruchomościach położonych przy  ulicy: Bolesławca Chrobrego, Aleja Tysiąclecia, Staroszkolna oraz parking przy ulicy Hutniczej i Fabrycznej.

Ewakuacja zostanie przeprowadzona w dniu 14 września 2019 r. (sobota) od godz. 900 do godz. 1000

Podjęcie niewybuchu od godz. 1100 do odwołania.

Na czas ewakuacji przygotowano pomieszczenia Bolesławieckiego Ośrodka Kultury - Międzynarodowego Centrum Ceramiki w Bolesławcu, Plac Marszałka J. Piłsudskiego 1C,  gdzie można schronić się na czas ewakuacji.  

Osoby potrzebujące pomocy przy ewakuacji oraz osoby potrzebujące transportu medycznego proszone są o kontakt  na numery telefonów 604112842, 604220085 w piątek do godz. 21 00

oraz w sobotę do godz. 900. Później potrzeby w tym zakresie należy przekazywać funkcjonariuszom Policji działającym w terenie.

Od godziny 1000 :

-  wstrzymany zostanie do odwołania ruch kołowy w rejonie zagrożenia,

- zmianie ulegną trasy jazdy autobusów MZK, zgodnie z informacjami umieszczonymi  na   przystankach autobusowych (wyłączonych), wyświetlaczach w autobusach oraz stronie internetowej MZK w Bolesławcu.

O zakończeniu ewakuacji powiadomimy poprzez SMS oraz informację na stronie internetowej miasta.