105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
20 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

20-09-2019 | 11:09

Imprezownik, czyli gdzie warto i trzeba być w nadchodzący weekend

Polecamy wyjatkowe wydarzenie tego weekendu.


Niesamowite widowisko operowe w Zgorzelcu

Nabucco to jedna z pierwszych oper Verdiego, która już od dnia premiery  9 marca 1842 roku w La Scali przyniosła kompozytorowi niezwykły sukces i sławę. Fenomen tego arcydzieła związany jest ściśle z historią Włoch. Północne prowincje właśnie w tym okresie były pod panowaniem Austrii, a Verdi – gorący patriota – całym sercem popierał aktywnie działające ruchy wolnościowe. Główną osią akcji opery jest dążenie narodu żydowskiego do uwolnienia się spod jarzma Babilończyków. Analogie były czytelne, wzniosła muzyka porywała publiczność do burzliwych demonstracji  patriotycznych, a przepiękne Va pensiero… stało się nieformalnym hymnem Włoch.

                W Polsce po raz pierwszy Nabucco wykonano w 1850 roku we Lwowie. Po wojnie, w maju 1983 roku dzieło wystawiła Opera Śląska, a Chór Niewolników śpiewany, zza krat podczas trwającego wciąż stanu wojennego był niezwykle przejmującym akcentem. Obecnie Nabucco Giuseppe Verdiego należy do żelaznego repertuaru niemal każdego teatru operowego na świecie.

                W ramach III Edycji Karkonoskiego Festiwalu Operowego zapraszamy na superwidowisko Nabucco w Hali PGE Turów Arena w Zgorzelcu. Ponad 120 artystów wykona najbardziej rozpoznawalne dzieło Giuseppe Verdiego. Opera w 4 aktach zostanie zaprezentowana w pełnej formie scenicznej - z wykorzystaniem scenografii, multimediów, rekwizytów, kostiumów z epoki oraz efektów specjalnych. Zaprojektowane na potrzeby tego przedsięwzięcia: oprawa świetlna, wielkoformatowe ekranany LED oraz profesjonalne nagłośnienie, zagwarantują znakomity odbiór i niezapomniane emocje. 

Giuseppe Verdi - Nabucco

 

Zachęcamy także do przyłączenia się do akcji Sprzątanie Świata:

26. edycja akcji proekologicznej Sprzątanie Świata – Polska 2019, w tym roku odbędzie się pod hasłem: Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy! W tym roku posprzątam mój kawałek Polski!
My posprzątamy terem przy punkcie widokowym Morskie Oko na Głównym Szlaku Spacerowym w Jeleniogórskich Cieplicach, mówi Grzegorz Lasecki ze stowarzyszenia Moje Karkonosze. Spotykamy się w sobotę o godz. 9.00.

 

Polecamy również przedstawienia godne uwagi:

Miłośników talentu aktorskiego Krzysztofa Rogacewicza zapraszamy od dzisiaj do niedzieli do sali NOVA Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ulicy 1 Maja. Dzisiaj i w sobotę wystawiona zostanie komedia 'Ławeczka' natomiast w niedzielę 'Kontrabasista'.

 

Teraz gratka dla miłośników sztuk walki:

W najbliższą sobotę w hali sportowej przy ulicy Złotniczej w Jeleniej Górze odbędzie się Międzynarodowe Seminarium Sztuk Walki. W otwartych zajęciach prowadzonych przez Mistrzów, które potrwają od 11.00 do 16.00, weźmie udział około setka uczestników - dzieci i osoby dorosłe. Mówi Mirosław Bołociuch - prezes Stowarzyszenia Ju Jitsu w Jeleniej Górze.

 

Polecamy także wyjątkowy koncert:

Marek Piekarczyk legenda polskiej sceny muzycznej, jeden z najważniejszych rockowych głosów wystąpi w najbliższą sobotę w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ulicy Bankowej Charyzmatyczna osobowość, charakterystyczny wokal i ogromny talent - za to pokochały go miliony fanów polskiego rocka. Od lat Piekarczyk bierze również czynny udział w wielu projektach artystycznych i charytatywnych, w ramach których nagrywa i koncertuje. Podczas sobotniego koncertu Marek Piekarczyk Trio Akustycznie usłyszymy rockowe ballady, ale również piosenki zespołów Skaldowie, Czerwone Gitary i innych wykonawców w nowych ciekawych aranżacjach. Zaprasza Andrzej Patlewicz z JCK.

Na scenie Markowi Piekarczykowi towarzyszyć będą Tadeusz Apryjas na gitarze i Jacek Borowiecki na instrumentach perkusyjnych. Bilety do nabycia w kasie JCK przy ul. Bankowej dzisiaj w godzinach 13.00 - 18.00 oraz na 2 godziny przed jutrzejszym koncertem.

 

Zapraszamy także do kina:

 

TU: spis wszystkich imprez