105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 lutego 2023 - środa | Imieniny: Brygidy, Ignacego, Seweryna

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
01 lutego 2023 - środa | Imieniny: Brygidy, Ignacego, Seweryna

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B - EMISJA CZASOWO WSTRZYMANA *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
01 lutego 2023 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

25-09-2019 | 11:09

Ten wieczór do innych niepodobny...Nabucco!

Były owacje na stojąco, gratulacje, podziękowania za pomysł i realizację tego niecodziennego wydarzenia…


Słowa zachwytu nie milkną. W miniony weekend PGE Turów Arena w Zgorzelcu rozbłysnęła kolorowymi światłami i rozbrzmiała doskonałą muzyką za sprawą widowiska operowego pt. Nabucco.

Prapremiera opery Guiseppe Verdiego miała miejsce w 1842 roku w Mediolanie. Okazja do poznania dzieła i dotknięcia klimatu tamtych czasów nie umknęła uwadze mieszkańców Zgorzelca i okolic. Multimedialne atrakcje, scenografia, kostiumy i wokalno-aktorski występ artystów Filharmonii Dolnośląskiej z Jeleniej Góry hipnotyzowały i wprawiały w zachwyt licznie zgromadzoną publiczność.

Po zakończeniu z widowni słychać było już tylko: wydarzenie niesamowite jak jeden na milion i oczywiście: „chcemy więcej”. Reżyser Tomasz Janczak i zespół z Filharmonii zgodnie przyznają, że takie wydarzenia, na TAKIM poziomie to również ich cel i marzenie na kolejny rok.

Organizatorom, solistom, orkiestrze Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, wszystkim osobom pracującym nad tym, aby każdy element scenotechniki dopięty był na ostatni guzik, dla pomysłodawców i realizatorów – jeszcze raz gratulacje i podziękowania za wspaniały wieczór i niecodzienne przeżycia. Czekamy z niecierpliwością na kolejne koncerty.