105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 marca 2023 - sobota Imieniny: Marioli, Wieäczysława, Ireneusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 marca 2023 - sobota Imieniny: Marioli, Wieäczysława, Ireneusza

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
25 marca 2023 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1569404361

Minister Dworczyk zapowiada budowę nowych ekspresówek na Dolnym Śląsku

Powstanie nowa droga ekspresowa S5 – która połączy Wałbrzych z Wrocławiem - to zapowiedź ministra, szefa Kancelarii Premiera Rady Ministrów Michała Dworczyka.


Powstanie nowa droga ekspresowa S5 – która połączy Wałbrzych z Wrocławiem - to zapowiedź ministra, szefa Kancelarii Premiera Rady Ministrów Michała Dworczyka, jaką złożył dziś przed południem w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu.

Michał Dworczyk poinformował we Wrocławiu, że Rada Ministrów podjęła decyzję w sprawie sieci autostrad i dróg ekspresowych w Polsce. Jak informuje urząd, oznacza to, że rozpoczną się procedury budowlane dla dwóch inwestycji – drogi S8 z Kłodzka przez Kobierzyce do Wrocławia i S5 z Wałbrzycha przez Świdnicę do Wrocławia.

 To historyczna decyzja dla Dolnego Śląska, która zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo w regionie – mówił w czasie spotkania Dworczyk.

Harmonogram prac przy obu inwestycjach ma być ogłoszony w najbliższych tygodniach. Wiadomo, że budowa obu dróg może pochłonąć około 9 miliardów złotych. Trasy mogły by być gotowe najwcześniej za osiem lat.