105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
10 sierpnia 2022 - środa | Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Strefa ‘79
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
10 sierpnia 2022 - środa | Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
10 sierpnia 2022 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

01-10-2019 | 11:10

KGHM wspomaga kształcenie zawodowe

W nowym roku szkolnym KGHM obejmuje patronatem ponad 1600 uczniów, którzy kształcą się w technikach i szkołach branżowych.


Konferencja 'Szkoła dla przemysłu 4.0” zainaugurowała wczoraj kolejną edycję projektu 'Kompetentni w branży górniczo-hutniczej. KGHM – kluczowy partner w kształceniu zawodowym”. To jedna z licznych inicjatyw skierowana do uczniów i kadry pedagogicznej szkół współpracujących z miedziowym koncernem. Tylko w poprzednim roku szkolnym spółka przeznaczyła na stypendia dla uczniów 140 tys. złotych. W nowym roku szkolnym KGHM obejmuje patronatem ponad 1600 uczniów, którzy kształcą się w technikach i szkołach branżowych. Nową placówką, z którą nawiązano współpracę jest Zespół Szkół w Chocianowie kształcący w zawodzie mechatronika. Honorowy patronat nad konferencją objęła w-ce Minister Edukacji Narodowej Marzena Machałek.

Na zaproszenie KGHM w konferencji udział wzięło wielu znamienitych przedstawicieli świata nauki i edukacji. Doktor Tomasz Rożek przybliżył zaproszonym zagadnienie sztucznej inteligencji oraz tego, jak postęp technologiczny, automatyzacja i robotyzacja procesów przełożą się na zmianę sytuacji na rynku pracy. Uczestnicy konferencji mogli odwiedzić strefy ucznia i nauczyciela. Każdy znalazł odpowiednie dla siebie treści i inspiracje.

W strefie ucznia warsztat poprowadził Michał Zawadka, mówca motywacyjny i coach, który rozmawiał z uczniami na temat znaczenia poczucia własnej wartości. Poruszył również temat przedsiębiorczości oraz efektywności w życiu młodych ludzi. Nauczyciele poznali możliwości sztucznej inteligencji w kontekście wykorzystywania jej w edukacji. Dzięki prelekcji Anny Brzosko z Instytutu Talentów Flashpoint poszukiwali drogi do osiągnięcia przez nauczyciela miana lidera znajdującego równowagę między technologią a relacjami.

Projekt „Kompetentni w branży” rozpoczął się w 2018 roku, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Uczniom daje możliwość wzięcia udziału w tematycznych prelekcjach, wizytach zawodoznawczych oraz odbycia praktycznej nauki zawodu w Oddziałach KGHM.

– Ostatni rok był przełomowy w obszarze kształcenia zawodowego w naszym regionie. Udało nam się wpisać na listę nowe zawody technika i górnika podziemnej eksploatacji kopalin innych niż węgiel kamienny. Współpraca z Ministerstwem Edukacji Narodowej w ramach wspólnych projektów nadaje naszemu zaangażowaniu wymiar strategiczny i stwarza stabilne ramy. Jesteśmy największym pracodawcą regionu i chcemy tak wpływać na edukacje, by mieć doskonałych specjalistów, którzy będą zadowoleni z pracy w Polskiej Miedzi – mówi Marcin Chludziński, Prezes Zarządu KGHM.