105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
09 grudnia 2022 - piątek | Imieniny: Wiesława, Leokadii, Joanny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DMC

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
09 grudnia 2022 - piątek | Imieniny: Wiesława, Leokadii, Joanny

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 10A *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
09 grudnia 2022 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

11-10-2019 | 06:10

Imprezownik, czyli gdzie warto i trzeba być w weekend

Oto nasze podpowiedzi na spędzenie wolnego czasu.


Na początek zaproszenie do Filharmonii Dolnośląskiej

Wschodnie klimaty w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. W programie koncertu, który odbędzie się w najbliższy piątek znajda się wielkie dzieła ormiańskiego kompozytora Aleksandra Arutuniana, Stanisława Moniuszko oraz Ludwiga van Beethovena, mówi Tomasz Janczak, dyrektor Filharmonii.

 

Zdrojowy Teatr Animacji zaprasza najmłodszych widzów w najbliższą sobotę na spektakl 'Królewna z drewna' w reżyserii Waldemara Wolańskiego. To opowieść o małej sosence - niesfornej, psotnej mieszkance lasu, której nie brakuje odwag i pomysłowości, gdy lasowi grozi niebezpieczeństwo. A na spektakl zapraszają aktorzy ZTA - Zuzanna Łuczak i Sylwester Kuper

'Królewna z drewna' w Zdrojowym Teatrze Animacji w sobotę o godzinie 16.00.

 

Teraz propozycja jeleniogórskiego Teatru im. C.K. Norwida

„Niedźwiedź” i „Oświadczyny” Antona Czechowa – światowa klasyka komedii, od ponad stu lat ukochany przez aktorów materiał, dający szansę stworzenia popisowych kreacji. W Teatrze im. Norwida obie pozycje wyreżyseruje w ramach jednego wieczoru młody, wykształcony w tradycji teatru rosyjskiego, zamieszkały w Gruzji, lecz działający też poza jej granicami, Azer Turgay Velizade. Na scenie zobaczymy zaś ulubieńców jeleniogórskiej publiczności: Magdalenę Kępińską, Martę Kędziorę, Jacka Grondowego, Kazimierza Krzaczkowskiego, Andrzeja Kępińskiego i Bogusława Siwko. Scenografię i kostiumy do przedstawienia stworzyła debiutująca w teatrze Sara Sulej, córka Sławomira Suleja – znanego aktora, który pierwsze zawodowe kroki stawiał także u Norwida.

Zapraszamy na spektakl w piątek i sobotę o godzinie 19.00

Czas trwania: ok. 1 h 30 min

 

W Zdrojowym Teatrze Animacji Królewna z drewna

„Królewna z drewna” Waldemara Wolańskiego to piękna baśń adresowana przede wszystkim do małych dzieci, ale będąca również atrakcyjna propozycja dla dzieci starszych i młodzieży. Opowieść w wykonaniu aktorów Zdrojowego Teatru Animacji ma to wszystko, co powinna mieć  baśń: magię, czary, walkę dobra ze złem. Ekscytujące przygody i nie nachalną naukę o lesie, drzewach, ale także o przyjaźni i poświęceniu. Mała, psotna sosenka, córka królewskiej pary, wyrusza w głąb ciemnego lasu. aby  uratować swoich rodziców i wszystkie drzewa przed straszliwym niebezpieczeństwem. Przeżywa wiele przygód, poznaje przyjaźń, miłość i ze zdumieniem odkrywa, czym jest prawdziwe szczęście. Czy jej wyprawa zakończy się sukcesem?

Poza walorami muzycznymi i plastycznymi – głównie pięknymi, animowanymi lalkami – „ Królewna z drewna” jest jednocześnie doskonałą propozycją edukacyjną, uczącą gatunków drzew oraz w atrakcyjnej formie zachęcającą do obcowania z przyrodą.

Zapraszamy w sobotę 12.10 o godzinie 16.00.

 

Teraz aktywnie

W najbliższą sobotę odbędzie się 6 edycja półmaratonu 'Z Biegiem Kwisy”. Jest to impreza organizowana przez członków Stowarzyszenia 'Zabiegani z Leśnej”. Zawodnicy rywalizują na trzech dystansach: 21km, 10km i 5km (nordic walking). Na każdego uczestnika czeka pakiet startowy a w nim taka oto pamiątkowa koszulka.

Zapraszamy do wspólnego biegania! Imprezie patronuje od samego początku Muzyczne Radio.

 

Tylko do końca października będzie można oglądać w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze wystawę grafik Sławomira Witkowskiego. Artysta prezentuje blisko 70 swoich prac z pięciu cykli graficznych m.in. Niedotykalni, Entropia Sacrum, Przegapiona obecność, mówi Anna Szczodrak z Muzeum Karkonoskiego

I kolejna ciekawa ekspozycja

Trójka przyjaciół z Górnołużyckiego Stowarzyszenia Kulturalnego podczas plenerów w 2018 roku w Görlitz wpadła na pomysł zorganizowania wspólnej wystawy. Przeszli od słów do czynów i w czwartek popołudniu artyści pokazali swoje prace na wernisażu wystawy w Galerii Brüderstrasse, po niemieckiej stronie Nysy Łużyckiej.
Zaprasza współorganizator Katarzyna Wilk Sosnowska.


GALERIA BRÜDERSTRASSE
Brüderstraße 9 / 02826 Görlitz
Wystawa czynna do 17 listopada 2019
Godziny otwarcia:
pon-pt 11-18, sob 13-18
Wstęp jest wolny.
Więcej informacji na stronie internetowej:
www.galerie-goerlitz.de

A może kino? Sprawdzamy ofertę jeleniogórskiego Lotu

Spis wszystkich imprez w linku poniżej :