105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 stycznia 2023 - sobota | Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 stycznia 2023 - sobota | Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 10A *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
28 stycznia 2023 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

18-10-2019 | 06:10

Imprezownik, czyli gdzie warto i trzeba być w weekend

Namawiamy do zapoznania się z kilkoma ciekawymi propozycjami poniżej. Wolny czas warto zaplanować już teraz.


Na początek oferta Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Wielkie dzieła wokalno-instrumentalne w najbliższy piątek (18.10) w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze. W programie koncertu usłyszymy dzieła Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz Josepha Haydna z udziałem solistów i chóru Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, mówi Tomasz Janczak, dyrektor Filharmonii.

A w niedzielę gratka dla najmłodszych melomanów - czyli kolejny Poranek Muzyczny.

Tym razem podczas spaceru przez Muzykolandię, młodzi słuchacze poznają nową koleżankę Melodii, mówi dyrektor filharmonii Tomasz Janczak.

 

Warto skorzystać również z propozycji Teatru im. C.K. Norwida w Jeleniej Górze.

Na scenie przy Krótkiej 3 Łukasz Witt-Michałowski rozpoczął właśnie próby „Dnia Walentego” Iwana Wyrypajewa. Przedstawienie będzie zwieńczeniem rosyjskiego tryptyku, w skład którego weszły dwie zrealizowane już, cieszące się wciąż wielkim zainteresowaniem widzów, więc nadal obecne w repertuarze, pozycje: „Gąska” Nikołaja Kolady (reż. Piotr-Bogusław Jędrzejczak) oraz wieczór jednoaktówek -„Oświadczyny” i „Niedźwiedź” Antona Czechowa (reż. Turgay Velizade).

„Dzień Walentego” to, jak wszystkie wymienione, historia miłosna. Co więcej: jak w „Gąsce” mamy do czynienia z trójkątem. Tam byli to dwaj mężczyźni i kobieta – tu na odwrót. Tym jednak, co sprawia, że „Dzień Walentego” jest utworem naprawdę niezwykłym, są operacje dokonywane przez autora na czasie; czasie, który, zgodnie
z przytaczaną w motcie do sztuki myślą arabskiego filozofa z IX wieku – Kory Al Muzaniego – nie istnieje.

Reżyser nie jest jeleniogórzanom obcy. Wraz ze swym autorskim – podróżującym i wielokrotnie nagradzanym – teatrem Sceną Prapremier In Vitro z Lublina pokazywał na Jeleniogórskich Spotkaniach Teatralnych w roku 2015 przedstawienie „Tata Ma Kota (albo Poczytaj mi Tato)” Szymona Bogacza. Do współpracy przy dramacie Wyrypajewa Łukasz Witt-Michałowski zaprosił artystów, z którymi współpracuje od dawna: scenografia – Elbruzda, muzyka – Max Kowalski, ruch sceniczny – Wojciech Kaproń. A na scenie nie gorzej: Iwona Lach, Elżbieta Kosecka, Marta Kędziora, Katarzyna Trzeszczkowska, Robert Mania i – debiutujący tą rolą, nowy w naszym zespole – Filip Toroński.

Zapraszamy w piątek i sobotę o godzinie 19.00.

 

Teraz Oferta Zdrojowego Teatru Animacji

"Na otwartym sercu" spektakl muzyczno-satyryczny inspirowany twórczością lekarza, poety Kazimierza Pichlaka, wraca na deski Zdrojowego Teatru Animacji w Jeleniej Górze. Ten sceniczny żart na tematy, z których na ogół się nie śmiejemy – służby zdrowia, pacjentów, lekarzy obejrzymy już w najbliższą niedzielę, mówi Grzegorz Koczubaj ze Zdrojowego Teatru Animacji.

 

Zapraszamy także na wyjątkowy koncert.

Autor takich hitów jak Tolerancja czy Cud niepamięci Stanisław Sojka wystąpi wraz z zespołem w Jeleniej Górze. Artysta podzieli się ze słuchaczami nie tyko swoimi najnowszymi kompozycjami, ale przypomni również swoje największe hity. Koncert odbędzie się w niedzielę o godz. 19- tej w jeleniogórskim Teatrze Norwida, natomiast dzień później w poniedziałek artysta wystąpi przed wałbrzyską publicznością w Filharmonii Sudeckiej


Teraz zaproszenie na muzyczne wydarzenie w Lubaniu.

Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział Dolnośląski we Wrocławiu oraz Miejski Dom Kultury w Lubaniu zapraszają na 'IV Jesienne Spotkania Chóralne'. W przeglądzie udział wezmą chóry z terenu województwa dolnośląskiego, które zaprezentują się z bogatym repertuarem. Koncert odbędzie się 20 października o godzinie 15.30 w Miejskim Domu Kultury w Lubaniu, wstęp wolny. Zaprasza Andrzej Drozdowicz prezes dolnośląskiego oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr.


Warto odwiedzić także Sudeckie Centrum Kultury w Szklarskiej Porębie.

Na finisaż wystawy pt. Kobiety zaprasza Sudeckie Centrum Kultury w Szklarskiej Porębie. Wydarzenie które odbędzie się w piątek uświetni koncert zespołu Huraban. To trio, które w sposób żywiołowy aranżuje autorsko muzykę z różnych stron świata; bałkańską, żydowską, latynoską, a także polską, mówi Małgorzata Rychter- Urbańska z Sudeckiego Centrum Kultury i Sztuki.

 

Miłośnikom wędrowania kolejny wypad w góry proponuje stowarzyszenie Moje Karkonosze.


Pierwsza wycieczka zaplanowana jest w sobotę, ze stowarzyszenia mówi Grzegorz Lasecki.Natomiast druga wyprawa odbędzie się w niedzielę w ramach cyklu Niedziela bez samochodu. Chętni spotykają o godz. 8.00 na przystanku MZK Pod Lipami w malowniczej Przesiece. Pierwszy przystanek wędrówki zaplanowany jest przy wodospadzie Podgórnej gdzie pod okiem trenera będzie można popróbować morsowania. Amatorzy zimnej kąpieli proszeni są o zabranie ze sobą ręczników

 

A może wypad do kina? Sprawdźmy repertuar jeleniogórskiego Kina Lot.

 

W pliku poniżej spis wszystkich wydarzeń

Plik PDF