105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 marca 2023 - środa Imieniny: Katarzyny, Bogusława

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Strefa 79+

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
22 marca 2023 - środa Imieniny: Katarzyny, Bogusława

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
22 marca 2023 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1571812500

Rzeź bydła koło Mieroszowa. W nocy drapieżniki zagryzły 8 sztuk jeleni


Łanie, daniele i jelenie baracinga – łącznie 8 sztuk bydła zagryzły w nocy drapieżniki w gospodarstwie hodowlanym Łącznej koło Mieroszowa. Właściciel nie ma wątpliwości, że rzezi dokonały wilki. 

Do ataku doszło wczorajszej nocy. Drapieżniki dostały się na ogrodzony siatką teren i tam jeden po drugim zagryzały bydło. Opowiadając o tym właściciel – Zygmunt Diakow – nie mógł opanować emocji

To, że na pograniczu polsko-czeskim żyje coraz więcej wilków potwierdzają leśnicy, zastrzegając jednak, że to nie do nich należy ocena tego, jakie zwierze dokonało masakry bydła.

Hodowca bezradnie rozkłada ręce i przyznaje – nie ma sposobu zabezpieczenia bydła.

Hodowcy, któremu wilki zagryzły bydło hodowlane przysługuje prawo do odszkodowania. Decyzję o tym, czy sprawcami były wilki, podejmuje Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, do której należy zgłaszać wszystkie przypadki ataków drapieżnika.