105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
16 maja 2022 - poniedziałek | Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Szymona

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Zbigniew Deka

Budzimy Przebojowo!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
16 maja 2022 - poniedziałek | Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Szymona

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** Możecie też nas słuchać w woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) *** W woj. małopolskim i podkarpackim na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy na kanale 5B, również z dwóch nadajników ***                  

Breaking News
16 maja 2022 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

25-10-2019 | 06:10

Gala Finałowa projektu "Bardzo Młoda Kultura"

Z terenu Dolnego Śląska do programu zgłoszono 27 projektów z czego komisja wybrała do realizacji 8 projektów. Jednym z nich jest projekt z Bolkowa.


Bardzo Młoda Kultura to program dotacyjny Narodowego Centrum Kultury i aktualnie trwa jego II edycja, zaplanowana na lata 2019-2021. Chodzi o szeroko rozumianą współpracę między  różnorakimi instytucjami kultury, szkołami, organizacjami pozarządowymi oraz lokalnymi edukatorami, którym leży na sercu rozwój kompetencji społecznych dzieci i młodzieży poprzez wykorzystanie metod edukacji kulturalnej i animacji kultury.Dolnośląskim operatorem programu jest Ośrodek Działań Artystycznych Firlej z Wrocławia. Jednym z jego czterech dolnośląskich partnerów jest Gminno-Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Bolkowie. I właśnie jutro o 17-stej w sali widowiskowej Domu Kultury odbędzie się Gala Finałowa. Mówi dyrektor placówki Bogusław Krukowski.

Z terenu Dolnego Śląska do programu zgłoszono 27 projektów z czego komisja wybrała do realizacji 8 projektów. Z inicjatywy dyrektora bolkowskiego Domu Kultury Bogusława Krukowskiego powstał trzy osobowy zespół w składzie Ewelina Szopa, Beata Bardzyńska, Emilia Habiak, którego projekt zatytułowany: „Muzyka zaczyna się tam, gdzie słowo jest bezsilne … .” został przyjęty do realizacji. To projekt skierowany do osób zainteresowanych poznawaniem i tworzeniem muzyki. Uczestnicy projektu to dzieci i młodzież, którym zaoferowano cykl warsztatów tanecznych, wokalnych oraz doskonalenia gry na instrumentach. W studiu nagraniowym, stworzonym na potrzeby projektu w świetnie do tego przystosowanej sali bolkowskiego Kina za Rogiem, nagrano wspólnie z muzykami utwór poznając tajniki pracy w warunkach studyjnych. W ramach projektu kilku dziesięcio osobowa grupa gościła w Narodowym Forum Muzyki zwiedzając obiekt, biorąc udział w zajęciach muzycznych tam zorganizowanych. W projekcie biorą udział również osoby dorosłe, które na co dzień realizują swoje muzyczne pasje.

Podsumowaniem projektu będzie Gala Finałowa, która odbędzie się w sali widowiskowej bolkowskiego Domu Kultury w najbliższy piątek 25 października o godz. 17.00. Podczas gali swoje umiejętności taneczne i muzyczne zaprezentują uczestnicy projektu, będzie projekcja materiału filmowego nagranego w czasie realizacji projektu i wiele innych atrakcji. Serdecznie zapraszamy.

Zdjęcia