105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 października 2021 - środa | Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 października 2021 - środa | Imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Od 28 września pracują w woj. śląskim 2 nadajniki na kanale 5B.                  

Breaking News
20 października 2021 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

25-10-2019 | 09:10

Imprezownik, czyli gdzie warto i trzeba być w nadchodzący weekend

Oto kilka propozycji na spędzenie wolnego czasu.


Na początek Zdrojowy Teatr Animacji a tam w najbliższą niedzielę o godzinie 16.00 Coś na ząb wg. „Karius og Baktus” Thorbjørna Egnera.

"Karius i Baktus” to historia, napisana przez norweskiego pisarza Thorbjørna Egnera, opowiadająca o dwóch trollach żyjących w ustach chłopca, który nie należał do czyścioszków myjących zbyt często zęby, będąc jednocześnie wielkim miłośnikiem słodyczy. Proste, dydaktyczne przesłanie powiastki połączone z atrakcyjną formą przekazu spowodowały, że "Karius i Baktus” stała się nie tylko ulubiona lekturą skandynawskich dzieci, ale także doczekała się wielu tłumaczeń, adaptacji teatralnych i filmowych. Jeleniogórskie przedstawienie, niezwykle barwne, posługujące się sugestywnymi środkami wyrazu scenicznego jest adresowane do widzów od trzech lat.

 

Teraz coś dla amatorów planszówek.

 

Emocje, świetna zabawa, rywalizacja i przyjemność... to wszystko proponuje Książnica Karkonoska w Jeleniej Górze, która w sobotę organizuje turniej gier planszowych.
Każdy, kto nas odwiedzi będzie mógł wziąć udział w rozgrywkach, albo wybrać sobie dowolny zestaw do gry z bogatego zbioru biblioteki. Dla najmłodszych przygotowaliśmy warsztaty plastyczne, mówi Marcin Zawiła, dyrektor Książnicy.

 

W Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze Wielkie osobowości - francuskie inspiracje.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

 

 Zarówno Suita Ma Mère l'Oye (Moja matka gęś), jak i Alborada del gracioso (Poranna pieśń trefnisia) - kompozycja pochodząca z cyklu Miroirs (Zwierciadła), w pierwotnej wersji zostały napisane na fortepian. Dopiero z czasem Maurice Ravel - arcymistrz barwnej instrumentacji i genialnej harmoniki - postanowił przygotować je w wersji symfonicznej. Dla jego muzyki znamienna była chęć odwrotu od wszechobecnego przerostu formy i środków, jakże charakterystycznych dla wpływów stylu wagnerowskiego.

     W tym samym kierunku podążała twórczość Claude’a Debussy’ego. Pełnia wyrafinowanych współbrzmień oraz delikatnych refleksów harmonii i orkiestracji w Popołudniu fauna odbiła się w nieco skostniałym świecie muzyki szerokim echem. Wieczór dopełni efektowna Symfonia koncertująca Karola Szymanowskiego, choć pozbawiona skomplikowanej wirtuozerii, to jednocześnie niezwykle barwna i błyskotliwa brzmieniowo kompozycja.

Wielkie osobowości - francuskie inspiracje

 

A może Kino Lot??

 

Spis imprez w regionie w dokumencie poniżej.

Plik PDF