105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 grudnia 2021 - niedziela | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Best of
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 grudnia 2021 - niedziela | Imieniny: Sabiny, Krystyny, Edyty

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Od 28 września pracują w woj. śląskim 2 nadajniki na kanale 5B.                  

Breaking News
05 grudnia 2021 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

29-10-2019 | 16:10

Rok 2020 – Marcialonga i Bieg Piastów bliźniakami !

To także wzajemna promocja regionów – Dolnego Śląska, Kotliny Jeleniogórskiej z Jelenią Górą i Szklarską Porębą, oraz Trentino i Val di Fiemme.


 


„Rok 2020 – Marcialonga i Bieg Piastów bliźniakami” - pod tym hasłem odbyła się dzisiaj konferencja prasowa przedstawicieli obu biegów której gospodarzem był Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. Włoska Marcialonga rozgrywana w Dolomitach należy do 3 największych biegów masowych na świecie w Worldloppet Ski Federation, zrzeszającej 20 największych biegów narciarskich świata w tym także Bieg Piastów. Owe zaakcentowane właśnie braterstwo obu tych wydarzeń to także wzajemna promocja regionów – Dolnego Śląska, Kotliny Jeleniogórskiej z Jelenią Górą i Szklarską Porębą, oraz Trentino i Val di Fiemme. "Zdecydowaliśmy się na takie partnerstwo bo Polscy turyści bardzo licznie odwiedzają nasz region ale w większości są to narciarze zjeżdżający a my chcemy zachęcić także tych biegających, poza tym Bieg Piastów to duża część mojego życia" -  mówi prezydent Marcialongi i były prezydent Worldloppet Angelo Corradini. Specjalny plastron startowy w polskich barwach na najbliższą Marcialongę otrzymał prezydent Jeleniej Góry Góry Jerzy Łużniak. Zapraszamy w Dolomity - mówił Angelo Corradini.  


W konferencji uczestniczyli też min. jeleniogórzanin Michał Skowron nadzieja polskiego narciarstwa biegowego oraz Bruno Debertolis , menager włoskiego teamu Trentino Robinson w którym w tym sezonie startować będzie w maratonach Justyna Kowalczyk.

Partnerstwo z Marcialongą jest częścią promocji międzynarodowej Biegu Piastów , dzięki której należy do wydarzeń o bardzo wysokim odsetku uczestników z innych krajów. W biegu na 50 km przekracza 30 procent. Ciągle jednak są rezerwy, czyli wolne miejsca na listach startowych. Nowością przed sezonem 2019/20 jest także partnerstwo z czeskim cyklem narciarskich biegów długich Skitour, do którego należy Jizerska 50, również należąca do Worldloppet. Bieg Piastów będzie ostatnim – siódmym, finałowym biegiem Skitour.

#jeleniagora #dolnyslask #biegpiastów #marcialonga #partnerstwo #trentino #worldloppet