105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 czerwca 2022 - sobota | Imieniny: Łucji, Wilhelma, Doroty

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 czerwca 2022 - sobota | Imieniny: Łucji, Wilhelma, Doroty

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
25 czerwca 2022 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

19-11-2019 | 10:11

Dolnośląskie Akademie Sportowe

Samorząd województwa od lat wspiera rozwój sportu w regionie.


Jednym z projektów są Dolnośląskie Akademie Sportowe, które doczekały się właśnie trzeciej edycji. To kolejny program, dzięki któremu młodzi, utalentowani dolnośląscy sportowcy objęci są kompleksowym wsparciem umożliwiającym rozwijanie swoich umiejętności. Mówi Michał Bobowiec, członek zarządu województwa.


- Mam nadzieję, że do naszego programu wkrótce dołączą kolejne dyscypliny sportu tworząc tym samym jeszcze więcej możliwości dla młodych, utalentowanych sportowców – mówi Michał Bobowiec, członek zarządu województwa.

Realizacja Dolnośląskich Akademii Sportowych w 3 dyscyplinach: siatkówce, piłce ręcznej i kolarstwie to wynik współpracy województwa z dolnośląskimi związkami sportowymi. Akademie funkcjonują w systemie roku szkolnego/sezonu ligowego. Ich głównym celem jest uzupełnienie i wsparcie istniejących systemów szkolenia sportowego. Dzięki programom możliwe jest realizowanie dodatkowych zajęć sportowych z użyciem nowoczesnego sprzętu sportowego i metod treningowych oraz organizacja dodatkowych form współzawodnictwa sportowego.

Jest to szczególnie cenne dla utalentowanych zawodników z małych miejscowości, zyskują oni bowiem możliwość trenowania w warunkach gwarantujących rozwój sportowy na odpowiednim poziomie.
Równie ważnym elementem akademii jest możliwość szkoleń i wzrost kompetencji dolnośląskich trenerów i instruktorów, którzy dzięki specjalistycznej wiedzy będą wiedzieli jak monitorować postępy najzdolniejszych sportowców i kierować rozwojem ich kariery. Każda akademia ma swój odrębny program i własną strategię działania, uzależnione od kształtu obecnego systemu szkolenia i potrzeb jego uzupełnienia.

Właśnie rozpoczęła się III edycja Dolnośląskich Akademii Sportowych. Pierwszą z nich zapoczątkowała dwa lata temu Dolnośląska Akademia Siatkówki. Program z każdym rokiem się rozwija i od 2018 roku zrzesza już 3 dyscypliny sportu: siatkówkę, kolarstwo i piłkę ręczną. Do tej pory na realizację projektu samorząd województwa przeznaczył 800 tysięcy złotych. W III edycji każda z akademii otrzymała 200 tysięcy złotych dotacji na realizację swoich celów.

Dolny Śląsk wojewodztwo dolnoślaskie akademie sportowe