105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 września 2021 - czwartek | Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 września 2021 - czwartek | Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Wkrótce podamy więcej szczegółów.                  

Breaking News
23 września 2021 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

21-11-2019 | 12:11

Jedyny taki koncert w ZTA

To będzie wyjątkowe muzyczne wydarzenie.


Pochodząca z Jeleniej Góry, mieszkająca w Wiedniu, śpiewaczka operowa Ewa Paprotna oraz Prince Zeka
piosenkarz, raper, gitarzysta, kompozytor i producent pracujący na co dzień z największymi gwiazdami muzyki zapraszają na wyjątkowy Koncert Mikołajkowy, który wprowadzi nas w klimat Świąt Bożego Narodzenia. W programie znane na całym świecie, największe świąteczne hity. Koncert odbędzie się 8 grudnia o godz. 19.00 w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze Cieplicach.

Cały utwór 'Love me first' już wkrótce na naszej antenie posłuchajmy teraz jego wstępnej wersji. Ewa Paprotna i Prince Zeka.

Prince Zeka to piosenkarz, raper, gitarzysta, kompozytor i producent od dawna mieszkający w Wiedniu ale wcześniej mieszkal w Paryżu i Londynie. Pochodzi z dyplomatycznej rodziny i jest potomkiem króla Kamitugi z Kamitugi w Kivu we wschodniej części Dem. Rep. Konga. Swoją muzykę nazywa 'Makoul', stylem opracowanym przez niego, który łączy Afro-Beat, Hip Hop, Soul La Rumba Congolaise, reggae i funk w orzeźwiającą mieszankę, a swoim ciepłym głosem a czasem wykręcającym język rapem, nadaje charakterystyczną barwę. Szczególną cechą jego muzyki jest ogromna złożoność tonów i rytmów: melodyczna dusza topi się z rytmicznymi elementami Afro-beat. Prince śpiewa i rapuje w języku francuskim, suahili, angielskim lub lingala. Rumba Congolais i Soukous - Muzyka z jego kraju pochodzenia DR.Kongo ex Za?re - jest wyraźnie słyszalna. W swoich tekstach Prince Zeka odnosi się do codziennych doświadczeń i radości, a także bieżących wydarzeń politycznych. Swoją muzyką przenosi przesłanie równości, miłości i szacunku, ale także przekazuje poczucie życia oparte na wizji nowej i pozytywnej kultury wolności i solidarności. Gra z najlepszymi międzynarodowymi gwiazdami na tej samej scenie, jak Jimmy Cliff, Miriam Makeba, Joe Cocker, Alpha Blondy, Lucky Dube, CC Rogers (Just to funk), Joe Zawinul, Bobby Bird James Brown (autor tekstów 'sexmachine'), Lalomie Washburn (piosenkarka Jamesa Browna, autorka tekstów Shakka Khan), Rita Marley i Ziggy Marley. Prince Zeka to niezwykle twórczy autor piosenek: napisał i skomponował ponad 300 piosenek, od hip hopu po reggae, od solo rumba conga po soul. Nazywa swoją muzykę. Opublikowane albumy: M'Zee Waka (1999), Single The for nothing (2004), Maturité (2006), Single One Minute (2010), Ecoutez (2012), Mon Espoir feat Ewa Paprotna (2014), Ma Jolie (2017)

 

Zdjęcia


#Love me first #ewapaprotna #princezeka #zdrojowyteatranimacji #koncertświąteczny