105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 września 2022 - niedziela | Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Radosław Bajor

Best of HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 września 2022 - niedziela | Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
25 września 2022 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

22-11-2019 | 06:11

Rozstrzygnięty przetarg na przebudowę ważnej drogi w Lubaniu

Rozstrzygnięty został przetarg na przebudowę drogi powiatowej w ciągu ulic Kopernika i Słowackiego w Lubaniu.


Starosta Lubański Walery Czarnecki odebrał promesę na kwotę wartości 80 procent kosztów inwestycji, która zrealizowana zostanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.

Najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma z Powiatu Lubańskiego – USŁUGI REMONTOWO- BUDOWLANE I TRANSPORT Józef Michalik. Koszt inwestycji przekroczy 2 mln 593 tysiące złotych. Zakończenie prac zaplanowane zostało w terminie 12 miesięcy od podpisania umowy z Wykonawcą.

- Zadanie to obejmuje przebudowę pasa drogowego drogi powiatowej ulicy Kopernika o długości 506 metrów oraz ulicy Słowackiego o długości 107 metrów. Na istniejącej jedni zostanie wykonana nowa nawierzchnia, a w ciągu ulicy Kopernika zostanie wydzielona jezdnia o szerokości 5,50 metrów wraz z pasami postojowymi. Ulica Słowackiego zostanie przebudowana na szerokość 6,00 metrów – mówi Walery Czarnecki, starosta lubański.

Nawierzchnia chodników oraz zjazdy indywidualne zostaną wymienione na nowe, wykonane z kostki betonowej.

Zadanie obejmuje również częściową przebudowę kanalizacji deszczowej. W ramach zadania zostaną przebudowane cztery skrzyżowania. Dla poprawy bezpieczeństwa powstaną trzy wyniesione przejścia dla pieszych, a przy nich staną lampy doświetlające oraz oznakowanie aktywne D-6 – zasilane solarnie.

przetarg Lubań promesa przebudowa drogi