105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
09 grudnia 2019 - poniedziałek | Imieniny: Wiesława, Leokadii, Joanny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
09 grudnia 2019 - poniedziałek | Imieniny: Wiesława, Leokadii, Joanny
09 grudnia 2019 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

23-11-2019 | 13:11

Nagrody Euroregionu Nysa!

Kategorie to: najlepsza współpraca transgraniczna, osobowość z największym zaangażowaniem osobistym we współpracy transgranicznej oraz młodzi naukowcy.


foto: Grzegorz Koczubaj

W Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze Cieplicach odbyła się doroczna Gala Euroregionu Neisse-Nisa-Nysa podczas której wręczono nagrody w trzech kategoriach za szczególne osiągnięcia w ciągu minionego roku. Te kategorie to: najlepsza współpraca transgraniczna, osobowość z największym zaangażowaniem osobistym we współpracy transgranicznej oraz młodzi naukowcy.

Kategoria 1 - Najlepsza współpraca transgraniczna - laureaci:
A. -Cunewaldertanzweberei e.V. z partnerem polskim - Osrodek Kultury Zawidów
- Hradek nad Nisu z partnerem polskim Bogatynia
- Związek Gmin Karkonoskich z partnerem czeskim - Związek Gmin Karkonoskich(Cz) i niemieckim Schlesisches Museum zu Goerlitz
B. - Evangelisch-Lutherische Kirchgemiende Neusalza Spremberg-Friedersdorf z partnerem czeskim - doktoran Rumburg z.s.
-ARBOR- spolek pro duchowni kulturu z partnerem niemieckim - Grosse Kreissstadt Zittau
-Południowo-zachodnie Forum Samorządu Terytorialnego "Pogranicze" z partnerem niemieckim - Christlich-Soziales Bildungswerk Sachsen e.V. Nebelschuetz -Miltitz
C.laureat główny
-SV Schoenau-Berzdorf e.V. Abteilung Wassersport z partnerem czeskim - TJ Delfin Jablonec nad Nissou
-Dolni Poustewna z partnerem niemieckim - Sebnitz
-Związek Gmin Ziemi Zgorzeleckiej z partnerami czeskimi- Liberecki Kraj i niemieckim - Landkreis Goerlitz
Kategoria 2 - Osobowość z największym zaangażowaniem osobistym we wspópracy transgranicznej:
a. Ushi Wilde
b. Blanka Konvalikova
c. Zbigniew Kulik
Kategoria 3 - Młodzi Naukowcy
a. Gabreial Prokopova i Tereza Horakova
b. Klaudia Russek