105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 czerwca 2022 - niedziela | Imieniny: Jana, Pawła

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Zbigniew Deka

Muzyczne Radio Relax
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
26 czerwca 2022 - niedziela | Imieniny: Jana, Pawła

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
26 czerwca 2022 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

27-11-2019 | 18:11

Pół tysiaca rozmów biznesowych w jednym miejscu!

Zwiększenie wydajności, nowe technologie, integracja systemów. Z tym muszą się zmierzyć przedsiębiorcy chcący sprostać wyzwanym Przemysłu 4. 0.


foto: Tomasz Raczyński

Min. o tym jak do tego podejść rozmawiano dzisiaj w Karpaczu w hotelu Green Mountain podczas 26. Polsko-Niemiecko-Czeskiego Forum Kooperacji Firm którego organizatorem jest Karkonoska Agencja Rozwoju Regionalnego.

Tradycja i efekty tych spotkań pokazują, że to doskonała okazja dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy chcą nawiązać międzynarodowe kontakty biznesowe. W wydarzeniu od lat biorą udział przedstawiciele branży: IT, metalowej, budowy maszyn, automatyki przemysłowej czy wszelkiego rodzaju budownictwa. W tym roku przybyło blisko 400 osób ze 170 firm oraz instytucji wspierających przedsiębiorczość.

Odbyło się ponad pół tysiąca bezpośrednich rozmów (B2B) pomiędzy przedsiębiorcami oraz jednostkami rozwojowo-badawczymi. 

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski:

Piotr Miedziński Prezes Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego:

Thomas Horn dyrektor Saksońskiej Agencji Wspierania Gospodarki:

Zbigniew Ładziński Prezes Dolnośląskiej Izby Rzemieślnicznej 

Maciej Sroka z Przedsiębiorstwa Budownictwa Drewnianego Sowa z Podkarpacia:

prof. dr hab. inż. Edward Chlebus – Politechnika Wrocławska kierownik Centrum Zaawansowanych Systemów Produkcyjnych

Tobias Schloter – Wyższa Szkoła Zawodowa Zittau-Goerlitz , Akademickie Centrum Współpracy

„Pomimo różnic, narodowości czy branży, w której na co dzień działamy, zmagamy się z podobnymi problemami. Dzięki współpracy, wymianie doświadczeń, otwartości na zmiany i chęci doskonalenia się jesteśmy w stanie sprostać wyzwaniom przyszłości i technologiom z nią związanych” — podsumowuje Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, który wręczył podczas Forum Piotrowi Miedzińskiemu Honorową Złotą Odznakę Zasłużony dla Dolnego Śląska, przyznawaną przez Sejmik Województwa.

Forum nie mogłoby się udać bez wieloletnich partnerów KARR – Powiatowa Izba Gospodarcza w Jabloncu nad Nysą, niemiecki od lat stały partner – Saksońska Agencja Wspierania Gospodarki, która jest również partnerem wiodącym projektu DigiNetPolSax, Centrum Technologii i Przedsiębiorczości w Bautzen (TGZ Bautzen GmbH) oraz Hochschule Zittau/Görlitz i Fraunhofer Kunststoffzentrum Oberlausitz.

Forum zostało zrealizowane w ramach projektu „DigiNetPolSax – Digitalizacja na rzecz wspólnego obszaru gospodarczego” który jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy INTERREG Polska-Saksonia 2014–2020.


#polsko-czesko-niemieckieforumkooperacjifirm #KARR #karkonoskaagencjarozwojuregionalnego #biznes #karpacz2019