105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Diany, Hipolita, Poncjana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
13 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Diany, Hipolita, Poncjana

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
13 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

28-11-2019 | 09:11

Stypendia dla uczniów powiatu lubańskiego

Starosta Powiatu Lubańskiego Walery Czarnecki pogratulował 39 uczniom trzech szkół ponadpodstawowych, którzy otrzymali stypendia naukowe.


Oprócz finansowego wsparcia wsparcia uczniowie mogą też uczestniczyć min. w płatnych stażach u pracodawców, kursach językowych oraz w szkoleniach zewnętrznych np. kursie prawa jazdy kat. B, operatora wózka widłowego, baristy czy kursie fotograficznym. Mówi Karol Kusibab rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Lubaniu.

- Życzę, abyście przekuwali wasze pasje i zamiłowania w przyszłą karierę zawodową i żeby nie przedłużać powiem tylko jeszcze dwa słowa – gratuluję Wam – powiedział podczas spotkania z uczniami Walery Czarnecki, starosta lubański.

Stypendium w wysokości 11.000 zł, płatne w 11 ratach miesięcznych po 1.000 zł współfinansowane jest ze środków projektu 'Zawodowo i praktycznie” realizowanego w ramach działania 10.4.1. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

Pierwszy raz w historii szkół i powiatu aż tylu uczniów może cieszyć się z sukcesu oraz realizować swoje plany zawodowe w ramach otrzymanych środków. Wyróżnieni uczniowie otrzymali gratulacje, wiele życzeń dotyczących realizacji zamierzeń oraz pomyślnego rozwoju w wybranych przez siebie zawodach.

Trzydziestu dziewięciu uczniów to tylko połowa planowanych stypendystów. W następnym roku szkolnym kolejna grupa 39 najzdolniejszych uczniów uzdolnionych zawodowo otrzyma stypendia zawodowe w takiej samej wysokości. Jest o co walczyć! Warto się postarać o wysoką średnią ocen ze wszystkich przedmiotów, a szczególnie z przedmiotów zawodowych, wysoką frekwencję oraz sukcesy w konkursach zawodoznawczych, a będzie można się znaleźć w gronie stypendystów.

Oprócz wsparcia stypendialnego w ramach projektu uczniowie technikum mogą też uczestniczyć w płatnych stażach u pracodawców, kursach językowych branżowych, w szkoleniach z robotyki,zdrukarki3D i wielu innych oraz w szkoleniach zewnętrznych tj. kursie prawa jazdy kat. B, kursie operatora wózka widłowego czy kursie baristy i kursie fotograficznym. Wszystkich zainteresowanych uczniów technikum zapraszamy do współpracy.

Stypendia otrzymali uczniowie, którzy osiągnęli najwyższe wyniki, zgodnie z Regulaminem rekrutacji dostępnym w każdej szkole oraz Programem stypendialnym, kształcący się w jednym z 10 zawodów: technik logistyk, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik informatyk, technik organizacji reklamy/ technik reklamy, technik hotelarstwa, technik ekonomista, technik rachunkowości, technik elektryk, technik pojazdów samochodowych, technik mechanik.

Z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu stypendia otrzymało 22 uczniów, z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Adama Mickiewicza 11 uczniów, natomiast z Zespołu Szkół Elektryczno-Mechanicznych im. Stefana Drzewieckiego 6 uczniów.

W uroczystości wzięli udział: Walery Czarnecki - Starosta Lubański, Konrad Rowiński - Wicestarosta Lubański, Lidia Błażków - Dyrektor ZSZiO im Kombatantów Ziemi Lubańskiej w Lubaniu, Mirosława Konefał - Wicedyrektor ZSP im. Adama Mickiewicza oraz Wiktor Zdunek Dyrektor - ZSE-M im. Stefana Drzewieckiego, a także Anna Adamska - Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Lubaniu, które jest realizatorem projektu 'Zawodowo i profesjonalnie”.

 


uczniowie powiat lubański stypendia wyróżnienia starosta powiatu lubańskiego