105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 grudnia 2021 - czwartek | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Gramy, bo kochamy muzykę!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 grudnia 2021 - czwartek | Imieniny: Balbiny, Bibianny, Pauliny

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Od 28 września pracują w woj. śląskim 2 nadajniki na kanale 5B.                  

Breaking News
02 grudnia 2021 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

29-11-2019 | 11:11

Imprezownik, czyli gdzie warto i trzeba być w nadchodzący weekend

Polecamy uwadze kilka z wydarzeń najbliższego weekendu.


Na początek dzisiejszy wieczór w Filharmonii Dolnośląskiej.

W pogoni za muzycznym pięknem, to tytuł koncertu, który proponuje dzisiaj melomanom Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze. W programie usłyszymy m.in. świetne dzieła Sergiusza Prokofiewa i Igora Strawińskiego. Wirtuozerskie partie solowe wykona skrzypek Jacek Marcinów, mówi dyrygent filharmonii Szymon Makowski.

 

W Zdrojowym Teatrze Animacji koncert „DOPÓKI W TOBIE JESTEM”


 

Niecodzienny koncert promujący autorską płytę 'Dopóki w tobie jestem'. ... w Zdrojowym Teatrze Animacji w Jeleniej Górze. Utworów skomponowanych przez jeleniogórskiego muzyka Jacka Szreniawę do tekstów i zdjęć dr Kazimierza Pichlaka będzie można wysłuchać w najbliższą niedziele o godz. 19.00. Będzie mam towarzyszył wspaniały zespół, mówi Jacek Szreniawa

Koncert promuje autorską płytę  „Dopóki w Tobie jestem”

Początek godzina 19.00

A może Wrocław i Jarmark Bożonarodzeniowy?

Trwa Jarmark Bożonarodzeniowy na wrocławskim Rynku . Tradycyjnie na straganach można zakupić wyjątkowe rękodzieła, a także spróbować przysmaków kojarzonych z tym okresem w roku, m.in. grzanego wina. To jeden z najpiękniejszych i najpopularniejszych jarmarków w Polsce i świąteczna wizytówka stolicy Dolnego Śląska, mówi Zuzanna Morska z Biura Rozwoju Gospodarczego UM we Wrocławiu.

W tym roku na jarmarku gości 13 stowarzyszeń i fundacji, których podopieczni przygotowali piękne stroiki i ozdoby świąteczne, a także oryginalne bukiety z owoców i warzyw oraz różne drobiazgi z poddanego recyklingowi plastiku. W strefie prezentowane są także wyjątkowe produkty wystawców z Dolnego Śląska, należących do certyfikowanej Europejskiej Sieci Dziedzictwa Kulinarnego. Można tam spróbować najlepszych dolnośląskich serów, miodów czy wędlin.

 

Zapraszamy także do aktywnego wypoczynku.

Już 1 grudnia każdy może zostać Mikołajem i swoim udziałem w biegu, sprawić prezent potrzebującym dzieciom. Przed nami już siódma edycja Biegu Mikołajów we Wrocławiu. To charytatywna inicjatywa łącząca w sobie aktywność fizyczną oraz szczytny cel. Biegacze wystartują na Torze Wyścigów Konnych na wrocławskich Partynicach. Do przebiegnięcia będzie 5 okrążeń na torze, którego długość wynosi nieco ponad 2 km. Mówi prezes fundacji Góry Przenosić - Magdalena Lechowicz.

 

A jeżeli nie biegiem...to pociągiem.

Pociągiem na spotkanie z Mikołajem pojadą dzieci z Wieży w gminie Gryfów Śląski. Dostojny przybysz z Laponii będzie czekał na swoich gości w najbliższa niedzielę w świetlicy w Młyńsku. Mówi Justyna Wesołowska, sołtys Wieży.

 

W najbliższą sobotę i niedzielę w Kliczkowie, zostaną po raz pierwszy rozegrane, międzynarodowe wyścigi psich zaprzęgów o Puchar Borów Dolnośląskich. Jak informuje Rafał Śmiałkowski, organizator zawodów, będzie na co popatrzeć i co podziwiać, bo do Kliczkowa przyjedzie światowa czołówka zawodników. Najbardziej spektakularne odcinki, kibice będą mogli obserwować na terenie parku wokół Zamku Kliczków, gdzie zlokalizowana zostanie także meta.

 

Zapraszamy także do jeleniogórskiego kina Lot