105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
21 marca 2023 - wtorek Imieniny: Lubomira, Benedykta

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

Gramy, bo kochamy muzykę!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
21 marca 2023 - wtorek Imieniny: Lubomira, Benedykta

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
21 marca 2023 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1575058586

Drewno - materiał doskonały!

W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! O tym w niedzielę w audycji "Dla Lasu Dla Ludzi".


Natura jest pełna skarbów, jedne są oczywiście tylko do podziwiania , im mniej tam ludzkiej ingerencji tym lepiej . Ale natura jest hojna i daje też korzystać ze swoich zasobów w tym jednego z tych najcenniejszy i odnawialnych bogactw - z drewna. W erze szkła, aluminium i krzemu można by odnieść wrażenie, że drewno jest passé. Nic bardziej mylnego! Gdziekolwiek się znajdziemy, na pewno wokół nas będzie wiele przedmiotów, które nie powstałyby bez użycia drewna. Szacuje się, że współcześnie ma ono ok. 30 tys. zastosowań : m.in. w budownictwie, górnictwie, energetyce, do produkcji maszyn rolniczych i przemysłowych, podłóg, mebli, płyt, papieru i opakowań, narzędzi, instrumentów muzycznych, sprzętu sportowego, zabawek czy materiałów biurowych. Jest też hierarchia gatunków drewna: od tych najszlachetniejszych do całkiem pospolitych - mówi Marek Grzegorz z Wydziału Gospodarki Drewnem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu:

Więcej o drewnie jako surowcu doskonałym w niedzielnej audycji " "Dla Lasu Dla Ludzi" na naszej antenie o godzinie 13.30. Będą jak zawsze nagrody:-)