105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 października 2021 - poniedziałek | Imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

Best of
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 października 2021 - poniedziałek | Imieniny: Darii, Wilhelminy, Bonifacego

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Od 28 września pracują w woj. śląskim 2 nadajniki na kanale 5B.                  

Breaking News
25 października 2021 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

05-12-2019 | 18:12

Fatalny stan powietrza w Jeleniej Górze

Od kilku dni w Jeleniej Górze a szczególnie w Cieplicach odczuwalne jest bardzo duże zanieczyszczenie powietrza, które zagraża naszemu zdrowiu i życiu.


Od dłuższego czasu Uzdrowisko Cieplice nie posiada oficjalnej stacji pomiarowej, z której  udostępniane były wyniki online. Została ona  przeniesiona na Zabobrze. Rok temu Jeleniogórski Alarm Smogowy sugerował prezydentowi Jerzemu Łużniakowi ponowne uruchomienie stacji w Cieplicach. Na razie bez skutku. Niestety smog to problem nie tylko Jeleniej Góry ale wszystkich gminy Kotliny Jeleniogórskiej - bez jednolitego spójnego programu niewiele uda się zrobić - mówi Paweł Kuźniar z Jeleniogórskiego Alarmu Smogowego.

Okazja do porozmawiania na ten temat będzie podczas piątkowego spotkania w kinie LOT. o 19-stej pokazany będzie dokument poświęcony problematyce zanieczyszczenia powietrza w Polsce - „Smog Wars” w reżyserii Jonathana L. Ramseya. Potem po filmie będzie dyskusja  o tym, jak ze smogiem powalczyć można w Jeleniej Górze. Udział w niej weźmie  Jerzy Łużniak- Prezydent Miasta Jeleniej Góry.

 

City Docs to nowy cykl filmowy w kinie LOT. Połączenie zaangażowanego filmu i debaty. Prezentowane w nim będą wyselekcjonowane dokumenty, które w wiarygodny i pasjonujący sposób opowiadają o największych wyzwaniach współczesności. Po każdym filmie rozmowa w gronie ekspertów o tym, jak radzimy sobie z tymi wyzwaniami lokalnie.

____________________________

6 grudnia (pt.), godz. 19.00

Bilety: 13 zł

„Smog Wars” w reżyserii Jonathana L. Ramseya to pierwszy długometrażowy film dokumentalny poświęcony problematyce zanieczyszczenia powietrza w Polsce. Film został wyróżniony na New Earth International Film Festival 2018 za „wielowymiarowe ukazanie problemu smogu i walki o czyste powietrze”. Autor skupia się na Warszawie, lecz istota zagadnienia, jak również wnioski, które płyną z filmu dotyczą wszystkich polskich aglomeracji miejskich. „Smog Wars” daje impuls do redefinicji standardów jakości powietrza w naszym kraju. Film został w całości sfinansowany i zrealizowany przez osoby prywatne. Jego główną siłą jest niezależność, autentyzm i oryginalna narracja, która zmusza widza do autorefleksji nie wskazując w bezpośredni sposób winnego.

#jeleniagora #jeleniagóra #cieplice #jeleniogórskialarmsmogowy #smog #pm25 #pm10