105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 sierpnia 2022 - niedziela | Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
14 sierpnia 2022 - niedziela | Imieniny: Alfreda, Euzebiusza, Maksymiliana

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
14 sierpnia 2022 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

06-12-2019 | 11:12

Imprezownik, czyli gdzie warto i trzeba być w nadchodzący weekend

Polecamy kilka wartych uwagi propozycji poniżej.


Na początek Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

Święty Mikołaj - jak zapewniają organizatorzy, prawdziwy - przybędzie w piątek do Wrocławia. Jak co roku, dostojny gość z Laponii magicznym zaklęciem rozświetli stojącą w Rynku choinkę. Natomiast w niedzielę alejkami Jarmarku Bożonarodzeniowego przejdzie świąteczna parada z Mikołajem z finałem na scenie przy choince, mówi Mariusz Gurgul, z Agencji Pianoforte, organizatora jarmarku.

 

Teraz propozycja Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze.

Na kanwie muzyki, to tytuł koncertu, na który zaprasza dzisiaj Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze. To m.in. spotkanie z wybitnym artystą, który wykona genialne dzieło Antonina Dworzaka - Koncert wiolonczelowy h- mol, mówi Szymon Makowski , dyrygent Filharmonii Dolnośląskiej.

Jest też propozycja dla najmłodszych melomanów.

Niedzielny Poranek Muzyczny - Coraz szybciej... Święta!

Pewnego dnia Rytm i Melodię budzi wielki hałas. Okazuje się, że na samym środku pałacowego placu powstaje olbrzymia wieża. Na jej szczycie nadworny Kaligraf nakreśla słowo Święta. Co to ma znaczyć? Kim jest dziwny Pan w kapeluszu, który rządzi się w Muzykolandii jakby był tu Królem? Co na to Mikołaj? Mamy nadzieję, że pomożecie nam rozwiązać tę zagadkę.

 

Zaglądamy teraz do Teatru im. C.K.Norwida

Scrooge. Opowieść wigilijna o Duchu, adaptacja jednego z najpopularniejszych dzieł Dickensa, wraca na scenę Teatru Norwida w Jeleniej Górze. To fenomenalne przedstawienie grane jest przy pełnej widowni. Pierwszy spektakl dla szkól już dzisiaj, natomiast w sobotę o godz. 17.00 zapraszamy dorosłych widzów , mówi Tadeusz Wnuk, dyrektor teatru Norwida.

 

Polecamy również wizytę w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze

Kolejne ręcznie malowane wzorniki szklarskie odrestaurowano w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze. Było to możliwe dzięki projektowi, który wsparło finansowo Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, oraz Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska. Efekty prac konserwatorów będzie można podziwiać na wystawie, której wernisaż odbędzie się w piątek o godz. 15.00, mówi Edyta Patro kierownik Działu Szkła Artystycznego Muzeum Karkonoskiego.

 

W piątkowy wieczór zapraszamy do JCK

Koncert promujący debiutancki album Marcina Sójki, zwycięzcy 9. edycji The Voice of Poland i zdobywcy Karolinki, głównej nagrody publiczności na Festiwalu w Opolu w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Album zatytułowany Kilka prawd, to życiowe credo tego popularnego artysty. Na koncert, który odbędzie się w piątek w sali widowiskowej JCK przy ul. Bankowej zaprasza Marcin Sójka.

 

Warto także wziąć pod uwagę akcję DKMS

Mikołajkowa Akcja DKMS oddając szpik – ratujesz komuś życie. Z każdym nowym zarejestrowanym potencjalnym dawcą rośnie szansa na pokonanie nowotworów krwi. Zajmuje to dosłownie kilka chwil, mówi Marcin Lewandowski, wolontariusz i dawca fundacji DKMS w Jeleniej Górze.

Zapraszamy także do Szklarskiej Poręby

Rodzinne spotkanie z Mikołajem jutro na skwerze w samym centrum Szklarskiej Poręby.
W planach wiele atrakcji! Będzie można zakupić dzieła lokalnych artystów, rzemieślników i pszczelarzy, a także spróbować dań świątecznych z Bliskiego Wschodu. Gwoździem programu będzie wspólne ozdabianie choinki.
Całość potrwa od godz. 12.00 do 17.00 - mówi Anita Kaczmarska dyrektor Miejskiego Ośrodku Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej.

Harmonogram Jarmarku Dobroci:

godz. 12.00-17.00
Jarmark produktów lokalnych rzemieślników, artystów i pszczelarzy, warsztaty przyrodnicze

od godz. 13.00
Prezentacja i degustacja orientalnych dań świątecznych

godz. 13.30-15.30
Spotkanie z alpakami z Proszówki

godz. 14.00-16.00
Animacje i konkursy dla dzieci

od godz. 15.00
Wspólne ubieranie choinki na Skwerze Radiowej Trójki. Ozdoby można przygotować wcześniej na warsztatach w MOKSiALu, link do wydarzenia poniżej:

od godz. 16.00
Kolędowanie Eweliny Gorayskiej i uczestników warsztatów śpiewania

 

I jeszcze oferta kina Lot

Poniżej plik z wszystkimi wydarzeniami weekendowymi

Plik PDF