105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 stycznia 2023 - sobota | Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Arkadiusz Włodarski

Wiadomości z kraju i ze świata

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 stycznia 2023 - sobota | Imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 10A *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
28 stycznia 2023 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

08-12-2019 | 19:12

Zrobili składankę, pomogą Oskarowi

Hip-hopowi artyści z regionu jeleniogórskiego postanowili wydać wspólną płytę. Oprócz integracji środowiska jej celem jest pomoc młodemu człowiekowi.


On nazywa się Rafał Wójcicki, choć wielu ludzi w mieście bardziej zna go jako Dasa. Das był jednym z pionierów hip-hopu w Jeleniej Górze, tworząc tu muzykę i animując środowisko lokalnych artystów. Dał się też poznać jako jeden z twórców imprez graffiti. Choć wiele lat temu wyjechał z Polski, sercem nadal jest przy ukochanym rodzinnym mieście.

 

 

Zaprosiłem wielu artystów starej i nowej szkoły - mówi Rafał Wójcicki. Prace trwały kilka miesięcy i w końcu udało się zebrać materiał na składankę artystów hip-hopowych spod znaku Strefy 75.

 

Strefa 75 to określenie powstałe od numeru kierunkowego dawnego województwa jeleniogórskiego. Pod nim kryją się zarówno najmłodsi, jak i nieco starsi twórcy hip-hopowi z miasta i okolicznych miejscowości. Tym razem oprócz pomysłu na skupienie ich twórczości w soczewce składankowej płyty CD, artyści postanowili wesprzeć cel charytatywny. Dochód ze sprzedaży wydawnictwa trafi do dziewięcioletniego Oskara, którego leczenie jest niezwykle kosztowne. Choruje on bowiem na epilepsję, która jest prawdopodobnie objawem innej, niezdiagnozowanej dotąd choroby.

 

 

Składanka nosi tytuł "Osiedlowe historie" i znajdą się na niej tacy twórcy jak Pakman, Młodzian, Sova, Zamar, RZP i Pery. Światło dzienne ujrzeć ma w połowie grudnia. Wszelkie szczegóły znaleźć można TUTAJ. 

 

Życzymy Oskarowi szybkiego powrotu do zdrowia i bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy przyjęli zaproszenie do tego projektu - mówi Das.

składanka hip-hop strefa75 Oskar osiedlowehistorie