105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 października 2021 - sobota | Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Top30.PL
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 października 2021 - sobota | Imieniny: Marleny, Seweryna, Igi

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Od 28 września pracują w woj. śląskim 2 nadajniki na kanale 5B.                  

Breaking News
23 października 2021 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

19-12-2019 | 16:12

Wyprodukowali 8 ton metamfetaminy!!!

Oskarżeni to mieszkańcy Bolesławca i jednej z miejscowości na terenie powiatu jeleniogórskiego w wieku od 37 do 48 lat.


Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Jeleniej Górze, Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu skierowała do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze a kt oskarżenia przeciwko czterem mężczyznom podejrzanym o wytworzenie znacznych ilości metamfetaminy i inne przestępstwa. Ustalono, że w zlikwidowanej fabryce wytworzono łącznie blisko 8 ton metamfetaminy, a także usiłowano wyprodukować kolejne 36 kilogramów narkotyku. Proceder trwał od października 2018 roku do stycznia 2019 roku.

Funkcjonariusze Policji z Komendy Powiatowej w Bolesławcu dokonali zatrzymania czterech osób oraz przeszukania kilku posesji na terenie Jeleniej Góry, Bolesławca oraz innych miejscowości w powiecie jeleniogórskim i bolesławieckim. W budynku położonym na terenie powiatu bolesławieckiego ujawniono i zlikwidowano linię produkcyjną do syntezy metamfetaminy. Na miejscu ujawniono i zabezpieczono szereg substancji chemicznych oraz sprzętu służącego do produkcji narkotyków.
W ramach przeprowadzonych przeszukań zarówno w budynku, w którym znajdowała się wytwórnia, jak i na terenie posesji zajmowanych przez podejrzanych, zabezpieczono łącznie blisko milion sztuk tabletek zawierających pseudoefedrynę, niezbędną do produkcji narkotyku. Ujawniono również liczne puste opakowania tego rodzaju lekach.
Ustalono, że w zlikwidowanej fabryce wytworzono łącznie blisko 8 ton metamfetaminy, a także usiłowano wyprodukować kolejne 36 kilogramów narkotyku. Przy czym 1gram kosztuje na "czarnym rynku" od 80 do 100 zł.
Tytułem zabezpieczenia majątkowego zajęto również mienie należące do podejrzanych o wartości blisko 900 tysięcy złotych.
Mężczyźni nie przyznali się do popełnienia zarzuconych im przestępstw.
Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu, po zatrzymaniu podejrzanych stosowany był wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania, który następnie został zmieniony przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu na środki wolnościowe w postaci poręczenia majątkowego w kwocie po 30 tysięcy złotych, dozoru Policji oraz zakazu opuszczania kraju.
Oskarżeni to mieszkańcy Bolesławca i jednej z miejscowości na terenie powiatu jeleniogórskiego w wieku od 37 do 48 lat. Mężczyźni byli już wcześniej karani za popełnienie różnego rodzaju przestępstw, w tym czynów przeciwko życiu i zdrowiu lub mieniu, posiadania broni palnej oraz przestępstwa skarbowe. Jeden z nich odbywał już karę pozbawienia wolności, w związku z czym odpowiada w warunkach recydywy.
Za popełnienie zarzuconych przestępstw grozi im kara pozbawienia wolności w wymiarze do 15 lat.

#fabrykametamfetaminy