105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
08 czerwca 2023 - czwartek Imieniny: Medarda, Maksyma, Seweryna

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

HitPlaneta

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
08 czerwca 2023 - czwartek Imieniny: Medarda, Maksyma, Seweryna

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
08 czerwca 2023 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1576831719

Nie będzie umowy partnerskiej między Jelenią Górą a miastami Tarnopol i Równe na Ukrainie

Na ostatniej sesji jeleniogórscy radni zdjęli te punkty z porządku obrad. Pomysł wywołał wielkie emocje.


Radny PiS Mariusz Gierus w mediach społecznościowych zaprezentował, jak samorządy tych ukraińskich miast włączały się w świętowanie roku Stepana Bandery, ukraińskiego nacjonalisty, odpowiedzialnego za ludobójstwo na polskiej ludności cywilnej na Wołyniu i Małopolsce Wschodniej. Ostatecznie po konsultacjach ze środowiskiem kresowiaków zapadła decyzja, że miasto wycofuje się z tego projektu. Będziemy współpracować z ukraińskimi miastami na dotychczasowych zasadach, mówi Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry.

Pomimo głosów nawołujących do pojednania i próby przezwyciężenia trudnej historii, środowisko kresowiaków ma w tej sprawie jednoznaczne stanowisko, mówił Józef Rypiński, radny PiS

Stanowisko prezydenta Jeleniej Góry Jerzego Łużniaka w sprawie uchwał dot. propozycji umów z ukraińskimi miastami Równe i Tarnopol.

Kierując się zasadą szerokich, społecznych konsultacji decyzji w sprawach istotnych dla Jeleniogórzan postanowiłem wycofać z porządku obrad Rady Miejskiej projekt uchwały w sprawie możliwości podpisania umów o partnerstwie z miastami Tarnopol i Równe na Ukrainie. Zaważyła szczególnie opinia środowiska Kresowian, uznających, że proces poznawania naszych dwóch społeczności jest ważny i potrzebny, niemniej nie powinno się go przyspieszać formalnymi umowami władz samorządowych.

jelenia góra umowa Jerzy Łużniak Ukraina