105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 września 2021 - środa | Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Tylko polskie przeboje!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 września 2021 - środa | Imieniny: Michała, Gabriela, Rafała

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Od 28 września pracują w woj. śląskim 2 nadajniki na kanale 5B.                  

Breaking News
29 września 2021 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

27-12-2019 | 07:12

Imprezownik, czyli gdzie warto i trzeba być w weekend

Tradycyjnie zapraszamy na kilka wybranych weekendowych wydarzeń w regionie.


Sylwester trzech pokoleń na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze

W tym roku zabawa rozpocznie się o godz. 20.00 a zakończy o 2.00 w nocy. Wystąpią takie gwiazdy, jak legendarna kapela Trzy Korony, Sumptuastic oraz charyzmatyczny raper, którego szczyt jego kariery przypada na drugą połowę lat '90 XX wieku Nana, znany z takich przebojów jak Lonely”, 'In My Dreams”, czy 'Remember The Time”. Tuż przed północą życzenia mieszkańcom złoży prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. Po nim rozpocznie się 'Muzyczne Radio Party” (prow. Maciej Wowk), czyli festiwalowe hity muzyki elektronicznej, mówi Jerzy Łużniak.

 

Sylwester w Zdrojowym Teatrze Animacji

Po raz kolejny zapraszamy Państwa na Sylwestra do teatru. Na ten wyjątkowy wieczór przygotowaliśmy premierę spektaklu muzycznego pt.: "Hemar z homarem. Szlagiery przedwojennego kabaretu". W programie także bufet z ciepłymi daniami, przekąskami i napojami oraz toast na powitanie Nowego Roku.

Na nasz koncert złożą się najpopularniejsze utwory Mariana Hemara, Juliana Tuwima, Andrzeja Własta i innych autorów kabaretowych szlagierów XX-lecia międzywojennego, które na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki rozrywkowej.

W programie m.in.:

- "Tango Milonga"

- "Ja się boję sama spać"

- "Już taki jestem zimny drań"

- "Umówiłem się z nią na dziewiątą"

- "Miłość ci wszystko wybaczy"

i wiele innych znanych utworów.

 

A może biegowe pożegnanie 2019 roku?

Biegiem przez pięć godzin można pożegnać rok 2019 w Szklarskiej Porębie Jakuszycach. Można to zrobić na nartach lub bez nich, jak i samodzielnie wybrać dystans. Bieg rozegrany zostanie w najbliższą niedzielę, 29 grudnia, na pętli długości pięciu i pół kilometra. Do klasyfikacji liczyć się będzie dystans pełnych pętli, które pokona zawodnik. Mówi Leszek Kosiorowski członek zarządu Stowarzyszenia Bieg Piastów.


Można będzie więc zakończyć rywalizację już po 5.5 km lub po wielokrotności tego dystansu. Są tacy, którzy chcą przebiec nawet 44 km i więcej. Trasa Biegu na 5 będzie wiodła po dwóch bardzo popularnych odcinkach: Górnym Dukcie i Dolnym Dukcie w Górach Izerskich. Start i meta oraz punkt odżywczy będą w tym samym miejscu: w Jakuszycach, gdzie oba dukty się stykają. Organizatorem Biegu na 5 jest Stowarzyszenie Bieg Piastów, które zaprasza na te zawody, by zachęcić biegaczy do pożegnania roku 2019 tak, jak lubią: w ruchu. Bieg na 5 będzie również początkiem sezonu zimowego w Jakuszycach. Bieg na 5 na pewno się odbędzie, nie zostanie odwołany bez względu na pogodę. Jeśli śniegu nie będzie, zostanie rozegrany tylko na nogach. Jeśli śnieg spadnie, jedni zawodnicy pomkną na nartach, a inni bez nich. Oficjalnym Partnerem Biegu na 5 jest Dolny Śląsk. Bieg na 5 to okazja, by poznać piękne zakątki tego regionu: Góry Izerskie oraz Szklarską Porębę. Zapisy przyjmowane są na stronie internetowej: www.bieg-piastow.pl.

 

Polecamy także Kino Lot

 

imprezy wydarzenia imprezownik noc sylwestrowa