105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 września 2022 - niedziela | Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
25 września 2022 - niedziela | Imieniny: Aurelii, Władysława, Kleofasa

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
25 września 2022 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

10-01-2020 | 06:01

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 28!

Najogólniej mówiąc będą zbierane środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.


W niedzielę na ulice ruszą wolontariusze z charakterystycznymi puszkami i naklejkami w kształcie serca, by zbierać datki na dziecięcą medycynę zabiegową. Tegoroczny finał orkiestry, w który tradycyjnie włącza się Jelenia Góra odbywa się pod hasłem 'Wiatr w żagle', mówi Robert Zapora , komendant Karkonoskiego Hufca ZHP.

Do udziału w zaplanowanych wydarzeniach zaprasza Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry

W Jeleniej Górze zarejestrowane są 2 sztaby WOŚP, natomiast w całej Polsce zgłoszono łącznie 1594 sztaby.

 


Lubański sztab Orkiestry jest gotowy do działania. Fundacja zbierać będzie środki na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Lubań ma po raz pierwszy do licytacji 'złote serduszko' ale także całą masę innych wartościowych przedmiotów i nie tylko. Całość niedzielnego grania rozpocznie się biegiem ' Policz się z cukrzycą' , potem działania przeniosą się do Domu Kultury. Mówi Jarosław Grzegrzółka Rydzewski szef sztabu WOŚP w Lubaniu.

Jak co roku w Owsiakowe granie aktywnie włącza się Gryfów Śląski – na ulicach pieniądze zbierać będą wolontariusze a w sztabie głównym orkiestry będzie można m.in popróbować pysznych ciast wypieczonych przez miejscowych strażaków, mówi Anna Michalkiewicz, dyrektor Ośrodka Kultury w Gryfowie Śląskim.

Pracownicy z Ceramiki Artystycznej Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego w Bolesławcu, specjalnie dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyprodukowali zestaw ceramiczny sygnowany grafiką tegorocznego 28. Finału. Inspiracją do stworzenia zestawu składającego się kilkudziesięciu elementów, była część grafiki WOŚP ilustrująca na plakatach wodę, która przypomina jedną z najstarszych dekoracji ceramicznych używanych w Spółdzielni Rękodzieła Artystycznego - mów Helena Smoleńska, prezes Ceramiki Artystycznej.