105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 maja 2022 - środa | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
18 maja 2022 - środa | Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** Możecie też nas słuchać w woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) *** W woj. małopolskim i podkarpackim na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy na kanale 5B, również z dwóch nadajników ***                  

Breaking News
18 maja 2022 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

03-02-2020 | 10:02

Już wkrótce otwarcie nowoczesnego centrum diagnostycznego

OMEGA, Diagnostyka Obrazowa podjęła ogromną inwestycję w centrum Jeleniej Góry w siedzibie KCM Clinic,


Z raportu NIK wynika, że nowotwory złośliwe stanowią drugą, najczęstszą przyczynę zgonów w Polsce. W ciągu 30 lat liczba zachorowań zwiększyła się o 46%, a liczba zgonów o 23%. Podstawowym i najważniejszym badaniem w celu wykrycia nowotworu jest rezonans magnetyczny. W województwie dolnośląskim na 100 tyś mieszkańców przypada ok 0,5 rezonansu magnetycznego (w mazowieckim ok 0,9 ). Takie zabezpieczenie dla pacjentów jest oczywiście nie współmierne do potrzeb. Jako odpowiedź na braki w tych specjalistycznych badaniach na Dolnym Śląsku, OMEGA, Diagnostyka Obrazowa podjęła ogromną inwestycję w centrum Jeleniej Góry w siedzibie KCM Clinic, tworząc najnowocześniejszy na Dolnym Śląsku oddział diagnostyczny z Tomografią Komputerową oraz Rezonansem Magnetycznym, oferującym profesjonalne i kompleksowe badania specjalistyczne. Otwarcie już w pierwszej połowie lutego , a już teraz prowadzona jest rejestracja na badania. Mówi Filip Passler prezes zarządu OMEGA, Diagnostyka Obrazowa.

Jako placówka międzynarodowa, klinika od 2006 roku zapewnia swoim pacjentom dostęp do światowej klasy medycyny.
Dzięki podjętej w kwietniu 2012 roku współpracy z Sanford Health z USA lekarze wzbogacają swoją wiedzę i doświadczenie medyczne. Od początku powstania KCM Clinic przewodnią misją była i jest kompleksowa pomoc Pacjentom i poprawa dostępności do najnowszych osiągnieć medycyny.


Wysokospecjalistyczny Szpital KCM, jest dzisiaj jednym z wiodących ośrodków w Polsce i Europie specjalizujących się między innymi małoinwazyjnej i endoskopowej chirurgii kręgosłupa. W KCM jako jednym z nielicznych szpitali w Europie, zabiegi laparoskopowe dla bezpieczeństwa pacjentów wykonywane są w najnowszej technologii trójwymiarowej.
W roku 2017 Szpital KCM został odznaczony w 3 dziedzinach międzynarodowym certyfikatem GCR (Global Clinic Rating).
Szpital na tak wysokim poziomie jest bez wątpienia najlepszym partnerem dla firmy OMEGA Diagnostyka Obrazowa, która nowoczesny sprzęt sprowadziła do Jeleniej Góra aż ze Stanów Zjednoczonych.