105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DEBIUTANCI PL
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
20 sierpnia 2022 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

05-02-2020 | 10:02

Najdłuższy w Polosce taśmociąg dla narciarzy

Taśmociąg o długości 225 metrów będzie wwoził narciarzy z parkingu przy ul. Olimpijskiej do kolei linowej na Kopę w Karpaczu.


Wjazd z poziomu parkingu będzie trwał ok. 4,5 minuty. Taśma będzie poruszała się z prędkością nieco ponad metr na sekundę. Ma ona ułatwić dotarcie pod dolną stację kolei linowej. Teraz, by tam dojść, trzeba pokonać strome podejście brukowaną ulicą Turystyczną, która zimą bywa śliska. Mówi Waldemar Drachajm dyrektor Karpacz Ski Areny.

Nowa taśma transportowa będzie pracowała w obu kierunkach. Rano będzie kursowała do góry, a po południu będzie zwoziła narciarzy. Wjazd i zjazd taśmą będzie bezpłatny.

Wygody przejazd w butach narciarskich i ze sprzętem ma zapewnić taśma o szerokości 75 cm. Zwykle tego typu taśmy są o kilkanaście centymetrów węższe. Zwiększona szerokość taśmy pozwoli też wjeżdżać: osobom na wózkach inwalidzkich i transportować wózki dziecięce. Taśma będzie pracowała tylko podczas sezonu zimowego.

Ponieważ taśmociąg powstanie na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego, zgodnie z wytycznymi przyrodników nie będą zamontowane poręcze by nie utrudniać migracji większej zwierzynie. Mniejsze zwierzęta, będą mogły przechodzić pod taśmą. Taśmociąg będzie pracował bardzo cicho. Poziom hałasu silnika elektrycznego nie powinien przekraczać 50 decybeli.

Zdjęcia


#karpacz #taśmadlanarciarzy #karpaczskiarena