105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 lipca 2021 - czwartek | Imieniny: Olafa, Marty, Ludmiły

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Best of
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
29 lipca 2021 - czwartek | Imieniny: Olafa, Marty, Ludmiły
29 lipca 2021 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

05-02-2020 | 14:02

Przemysław Wiater z rekomendacją na dyrektora Muzeum Karkonoskiego!

Ostateczną decyzję podejmie Zarząd Województwa Dolnośląskiego, jednak z naszych informacji wynika, że jest to już formalność.


Regionalista, dr Przemysław Wiater pracujący na co dzień w oddziale Muzeum Karkonoskiego w Szklarskiej Porębie uzyskał dzisiaj rekomendację komisji konkursowej na wakującą funkcję dyrektora Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Ostateczną decyzję podejmie Zarząd Województwa Dolnośląskiego, jednak z naszych informacji wynika że jest to już formalność i nastąpi w najbliższych dniach. Nie jest jeszcze przesądzone od kiedy zacznie pracę jako dyrektor tej placówki. Wiele wskazuje na to, że może to być początek marca. Mówi Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Dzisiaj odbyło się drugie posiedzenie Komisji konkursowej ws. wyboru nowego dyrektora Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze. Po ocenie formalno prawnej która przeszło 5 osób, dzisiaj kandydaci zaprezentowali przed Komisją swoją koncepcję zarządzania Muzeum. Prócz rekomendowanego przez komisję Przemysława Wiatera, w drugim etapie konkursu udział wzięli: Justyna Wierzchucka, Henryk Dumin, Adam Łaciuk i Magdalena Suchorska.

Komisja konkursowa składa się z 11 członków reprezentujących: organizatorów Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze – tj.: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W skład Komisji wchodzą również przedstawiciele zakładowej organizacji związkowej działającej w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze (NSZZ 'Solidarność”), przedstawiciele stowarzyszeń zawodowych lub twórczych właściwych ze względu na zakres działania Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze (Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Historyków Sztuki, Oddział Dolnośląski Stowarzyszenia Muzealników Polskich) oraz przedstawiciele Rady Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

#jeleniagora #muzeumkarkonoskie #przemysławwiater #rekomendacjanadyrektoramuzeumkarkonoskiego