105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 lutego 2023 - niedziela Imieniny:

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

To będzie grane

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
05 lutego 2023 - niedziela Imieniny:

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B - EMISJA CZASOWO WSTRZYMANA *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
05 lutego 2023 - niedziela | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

2020-02-10

Skrajna głupota czy bezmyślność?

Wczoraj, doszło do zatrzymania kierowcy skutera rozjeżdżającego ostoje cietrzewia w rejonie Jakuszyc.!


Foto: Zdjęcie ilustracyjne

Wczoraj, dzięki czujności i przekazaniu informacji przez osoby, którym leży na sercu dobro przyrody w Karkonoszach, doszło do zatrzymania kierowcy skutera rozjeżdżającego ostoje cietrzewia w rejonie Jakuszyc.
Od dłuższego czasu Karkonoski Park Narodowy prowadzi kampanię informacyjną, której celem jest wyeliminowanie poruszania się poza szlakami turystycznymi w rejonie pasa granicznego od Jakuszyc do Szrenicy.

Tej zimy służby KPN stwierdziły i udokumentowały proceder nocnych jazd skuterami w najcenniejszych przyrodniczo obszarach. Została powołana grupa operacyjna, która od miesiąca bardzo aktywnie zbierała informacje. Zawiązano szeroką koalicję instytucji, którym zależy na ochronie tego, co w Karkonoszach jest najcenniejsze – dzikiej przyrody.
Przyroda nie zna granic w związku z czym grupa operacyjna jest międzynarodowa i stanowią ją: Straż Leśna z nadleśnictw - Szklarska Poręba, Śnieżka i Kamienna Góra; Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze, Komenda Wojewódzka Policji w Libercu (Republika Czeska), Straż Parku Karkonoskiego Parku Narodowego, Straż Krkonošského národního parku, Straż Graniczna. Dzięki zaangażowaniu wielu postronnych osób uzyskano informacje, które po pięciogodzinnej akcji służb zakończyły się skutecznym i bezpiecznym zatrzymaniem osoby łamiącej prawo. Do interwencji doszło w trudnym terenie górskim na obszarze pasa granicznego w samym centrum ostoi cietrzewia. Osoba zatrzymana stwierdziła, że doskonale wiedziała, że jest na terenie parku narodowego.
KPN pragnie bardzo podziękować osobom biorącym udział we wczorajszej akcji: Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze, Straży Leśnej Nadleśnictwo Szklarska Poręba, Lasy Państwowe, pracownikom Straży KRNAP (Krkonošského národního parku), pracownikom działu ochrony przyrody oraz strażnikom Karkonoskiego Parku Narodowego.

Cały czas będzie prowadzona szeroka praca operacyjna wielu podmiotów. W tej całej smutnej sytuacji jest jeden promyk światła i nadziei. Zawiązała się współpraca wielu instytucji, które mimo wielu odpowiedzialnych obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa obywateli są w stanie znaleźć czas i środki aby chronić tych najsłabszych – naszą wspaniałą dziką przyrodę.

źródło: Karkonoski Park Narodowy