105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 września 2022 - sobota | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

Festiwal Hitów
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 września 2022 - sobota | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
24 września 2022 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

10-02-2020 | 10:02

Skrajna głupota czy bezmyślność?

Wczoraj, doszło do zatrzymania kierowcy skutera rozjeżdżającego ostoje cietrzewia w rejonie Jakuszyc.!


Foto: Zdjęcie ilustracyjne

Wczoraj, dzięki czujności i przekazaniu informacji przez osoby, którym leży na sercu dobro przyrody w Karkonoszach, doszło do zatrzymania kierowcy skutera rozjeżdżającego ostoje cietrzewia w rejonie Jakuszyc.
Od dłuższego czasu Karkonoski Park Narodowy prowadzi kampanię informacyjną, której celem jest wyeliminowanie poruszania się poza szlakami turystycznymi w rejonie pasa granicznego od Jakuszyc do Szrenicy.

Tej zimy służby KPN stwierdziły i udokumentowały proceder nocnych jazd skuterami w najcenniejszych przyrodniczo obszarach. Została powołana grupa operacyjna, która od miesiąca bardzo aktywnie zbierała informacje. Zawiązano szeroką koalicję instytucji, którym zależy na ochronie tego, co w Karkonoszach jest najcenniejsze – dzikiej przyrody.
Przyroda nie zna granic w związku z czym grupa operacyjna jest międzynarodowa i stanowią ją: Straż Leśna z nadleśnictw - Szklarska Poręba, Śnieżka i Kamienna Góra; Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze, Komenda Wojewódzka Policji w Libercu (Republika Czeska), Straż Parku Karkonoskiego Parku Narodowego, Straż Krkonošského národního parku, Straż Graniczna. Dzięki zaangażowaniu wielu postronnych osób uzyskano informacje, które po pięciogodzinnej akcji służb zakończyły się skutecznym i bezpiecznym zatrzymaniem osoby łamiącej prawo. Do interwencji doszło w trudnym terenie górskim na obszarze pasa granicznego w samym centrum ostoi cietrzewia. Osoba zatrzymana stwierdziła, że doskonale wiedziała, że jest na terenie parku narodowego.
KPN pragnie bardzo podziękować osobom biorącym udział we wczorajszej akcji: Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze, Straży Leśnej Nadleśnictwo Szklarska Poręba, Lasy Państwowe, pracownikom Straży KRNAP (Krkonošského národního parku), pracownikom działu ochrony przyrody oraz strażnikom Karkonoskiego Parku Narodowego.

Cały czas będzie prowadzona szeroka praca operacyjna wielu podmiotów. W tej całej smutnej sytuacji jest jeden promyk światła i nadziei. Zawiązała się współpraca wielu instytucji, które mimo wielu odpowiedzialnych obowiązków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa obywateli są w stanie znaleźć czas i środki aby chronić tych najsłabszych – naszą wspaniałą dziką przyrodę.

źródło: Karkonoski Park Narodowy