105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 września 2021 - czwartek | Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

House20.pl
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
23 września 2021 - czwartek | Imieniny: Tekli, Bogusława, Linusa

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Wkrótce podamy więcej szczegółów.                  

Breaking News
23 września 2021 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

27-02-2020 | 09:02

Pogoda w Górach

Poniżej do odsłuchania lub odczytania dzisiejszy komunikat ratowników GOPR.


Karkonoska Grupa GOPR

W szczytowych partiach Karkonoszy,  temperatura -8,2 st.C. Wiatr z kierunku  zachodniego  19m/sek obniża temperaturę odczuwaną. Zachmurzenie duże z przejaśnieniami, widzialność ok.50m.Na szlakach  zalega  śnieg i lód - miejscami ponad metrowe zaspy. 

.-Każde wyjście w góry wymaga obiektywnej oceny ryzyka, dobrego przygotowania kondycyjnego oraz technicznego.

ZAMKNIĘTY JEST ODCINEK NIEBIESKIEGO SZLAKU MIĘDZY DOMKIEM MYŚLIWSKIM A SCHR. SAMOTNIA.

** ZAMKNIĘTY JEST SZLAK CZERWONY PRZEZ KOCIOŁ ŁOMNICZKI.

**ZAMKNIĘTO SZLAK ŻÓŁTY OD SCHRONISKA POD ŁABSKIM SZCZYTEM, PRZEZ ŁABSKI UPŁAZ DO ŚNIEŻNYCH KOTŁÓW.

**ZAMKNIĘTY ODCINEK SZLAKU ZIELONEGO OD SCHRONISKA POD ŁABSKIM SZCZYTEM DO ROZDROŻA POD WIELKIM SZYSZAKIEM.

**ZAMKNIĘTA JEST DROGA JUBILEUSZOWA NA ŚNIEŻKĘ.

**ODCINEK SZLAKU ŻÓŁTEGO PRZEZ BIAŁY JAR.

**ZAMKNIĘTY ZOSTAŁ ODCINEK SZLAKU ZIELONEGO OD GÓRNEJ STACJI KOLEI NA SZRENICY DO PRZEŁĘCZY MOKREJ.

POWYŻSZE SZLAKI ZOSTAŁY ZAMKNIĘTE DO ODWOŁANIA PRZEZ KPN.

* * Czasowo został zamknięty odcinek szlaku od parkingu do schroniska przy wodospadzie Szklarka ze względu na osuwisko  z rozmokłej skarpy kamieni.

Ze względu na prowadzenie prac leśnych, Leśnictwo Górzyniec informuje o
czasowym zamknięciu fragmentu szlaku turystycznego (od 10.07.2019 do
odwołania), prowadzącego od Polany Czarownic do drogi asfaltowej w
Górnym Kopańcu.

KPN INFORMUJE:


Lista zamkniętych szlaków w Karkonoskim Parku Narodowym,  link poniżej.

 

Sudecka Grupa GOPR

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu, po południu w obszarach poniżej 500 m n.p.m. również deszczu ze śniegiem. Po południu punktowo możliwe burze. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i w pierwszej połowie dnia porywisty, wieczorem słaby, zachodni, pod wieczór skręcający na południowy.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przW dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu, po południu w obszarach poniżej 500 m n.p.m. również deszczu ze śniegiem. Po południu punktowo możliwe burze. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i w pierwszej połowie dnia porywisty, wieczorem słaby, zachodni, pod wieczór skręcający na południowy.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) przelotne opady śniegu. Temperatura od -7°C do -4°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.
W nocy zachmurzenie duże. Po północy opady śniegu, okresami o umiarkowanym natężeniu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 2 cm do 7 cm. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad ranem porywisty, południowy i południowo-wschodni, nad ranem skręcający na północno-zachodni. Wiatr nad ranem będzie powodował zawieje śnieżne.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po północy opady śniegu o umiarkowanym natężeniu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej około 10 cm. Temperatura od -7°C do -4°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, okresami w porywach do 60 km/h, południowy, w drugiej połowie nocy skręcający na północno-zachodni i północny, będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne. Przelotne opady śniegu. Temperatura od -7°C do -4°C. Wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 60 km/h, powodujący miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.


W nocy zachmurzenie duże. Po północy opady śniegu, okresami o umiarkowanym natężeniu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej od 2 cm do 7 cm. Temperatura minimalna od -2°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, nad ranem porywisty, południowy i południowo-wschodni, nad ranem skręcający na północno-zachodni. Wiatr nad ranem będzie powodował zawieje śnieżne.
W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1200 m n.p.m.) po północy opady śniegu o umiarkowanym natężeniu, powodujące przyrost pokrywy śnieżnej około 10 cm. Temperatura od -7°C do -4°C. Wiatr dość silny i silny, od 30 km/h do 45 km/h, okresami w porywach do 60 km/h, południowy, w drugiej połowie nocy skręcający na północno-zachodni i północny, będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

 

#pogodawgórach Sudecka Grupa GOPR Karkonoska Grupa GOPR