105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
09 czerwca 2023 - piątek Imieniny: Pelagii, Dominika, Efrema

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Sebastian Wysoczański

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
09 czerwca 2023 - piątek Imieniny: Pelagii, Dominika, Efrema

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
09 czerwca 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1582830322

Czy Przewodniczacy Komisji Gospodarki Komunalnej złamał prawo?

Rzecz dotyczy zdarzenia jakie miało miejsce 20 lutego podczas posiedzenia komisji.


Anna Korneć Bartkiewicz radna klubu PiS w jeleniogórskiej Radzie Miejskiej i szef tego klubu Mariusz Gierus zarzucili złamanie prawa Józefowi Robertowi Szlachcie, Przewodniczącemu Komisji Gospodarki Komunalnej RM i zażądali jego dymisji. Rzecz dotyczy zdarzenia jakie miało miejsce 20 lutego podczas posiedzenia komisji. Wówczas, jak mówi radna Anna Korneć Bartkowiak, przewodniczący Szlachta naruszając swoje uprawnienia usunął z posiedzenia mieszkańców miasta jak i radnych nie należących do tej komisji.

Przewodnicząca Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej Bożena Wachowicz Makieła powiedziała, że odniesie się do tej sprawy w ciągu najbliższych godzin.

 

Oświadczenie.

Oburzająca manipulacja radnych klubu Prawa i Sprawiedliwości ma na celu dyskredytowanie działań samorządu Jeleniej Góry, tworzenie podziałów, różnicowanie mieszkańców wobec prawa, itp. praktyki, znane z zachowań tej formacji politycznej zarówno w Sejmie RP, jak w publicznym dyskursie.

Zarzut, że kogokolwiek „wyprosiłem” z posiedzenia Komisji jest sam w sobie próbą manipulacji opinią publiczną. W trakcie posiedzenia Komisji ogłosiłem przerwę na wniosek jednego z radnych, przegłosowany przez skład Komisji po czym podjąłem dalsze czynności, zgodne z regulaminem pracy Rady Miejskiej.

Fakt, że radni PiS domagają się mojej rezygnacji z pełnionych w Radzie funkcji na konferencji prasowej, nie w przewidzianej regulaminem pracy Rady procedurze, a w atmosferze ulicznego hałasu najlepiej świadczy o intencjach tej grupy. To chęć tworzenia sporów pod byle jakim pretekstem, a potem ich nagłaśniania, bez zamiaru rozwiązywania jakiejkolwiek trudnej sprawy. Jest to nieudolna próba przenoszenia aroganckich zachowań i nonszalancji wobec prawa i sprawiedliwości z Sejmu RP do samorządów lokalnych. Nie ma i nie będzie na to społecznego przyzwolenia.

Szanowni Państwo przesyłam tekst mojego oświadczenia na zarzuty wobec mojej osoby stawiane na wczorajszej konferencji prasowej radnych Anny Korneć-Bartkiewicz i Mariusza Gierusa.
Jednocześnie informuje, że jest to mój jedyny komentarz w tym temacie.

Dziękuje.
Radny RM Józef Robert Szlachta