105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 czerwca 2023 - piątek Imieniny: Marianny, Marcelina, Piotra

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 czerwca 2023 - piątek Imieniny: Marianny, Marcelina, Piotra

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
02 czerwca 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1583758581

Zatrzymani za jazdę skuterami śnieżnymi na obszarach chronionych

Wspólne działania policjantów oraz strażników leśnych. Zatrzymano 2 mężczyzn jeżdżących skuterami śnieżnymi w obszarze chronionym.


Policjant Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze wspólnie ze strażnikami z KPN, Strażą Leśną Nadleśnictwa Kowary i Kamienna Góra prowadzili w obszarze Przełęczy Okraj działania przeciwko osobom jeżdżącym skuterami śnieżnymi, crossami i quadami po terenach objętych ochroną. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy powiatu kamiennogórskiego w wieku 26 i 44 lata. Mówi oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze Edyta Bagrowska.

Z uwagi na nieuprawniony wjazd pojazdami silnikowym na tereny chronione oraz niszczenie zasobów przyrodniczych grozi mandat karny w wysokości od 500 zł do 1000 zł. W uzasadnionych przypadkach policjanci odstępują od nakładania mandatów, a kierują sprawę do sądu.
Mundurowi prowadząc działania w rejonie Przełęczy Okraj zauważyli 2 mężczyzn, którzy poruszali się w obszarze lasów i obszarze chronionym Natura 2000 skuterami śnieżnymi. Podjęli próbę ich zatrzymania, jednak kierowcy zlekceważyli sygnały i zaczęli uciekać. Mundurowi ruszyli za nimi. Mężczyźni uciekali po nieośnieżonych drogach leśnych, ścieżkach i łąkach. W trakcie ucieczki skuter, jednego z nich uległ awarii. Mężczyzna próbował uniknąć zatrzymania ukrywając skuter pod gałęziami i sam się za niego chowając. Drugiego z nich funkcjonariusze zatrzymali kilka kilometrów dalej w kompleksie leśnym. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy powiatu kamiennogórskiego w wieku 26 i 44 lata.


Materiały w tej sprawie zostaną przekazane do Komendy Powiatowej Policji w Kamiennej Górze. Mężczyźni odpowiedzą za popełnione czyny przed sądem między innymi za nielegalny wjazd do lasu, niszczenie przyrody i płoszenie zwierząt.

W trakcie podobnych działań 8 lutego br. między Jakuszycami a Szrenicą policjant we wspólnym patrolu ze strażnikami leśnymi zatrzymali mieszkańca Świeradowa, którzy poruszał się skuterem śnieżnym w obszarze ścisłej ochrony ostoi cietrzewia. Mężczyzna ten dobrowolnie poddał się karze, którą uzgodniono na 12 tysięcy złotych. Jest to kara grzywny i nawiązki za poczynione szkody przyrodnicze.

W związku ze wzrostem czynów zabronionych na obszarach objętych ścisłą ochroną zainstalowano tam urządzenia rejestrujące.

Wspólne działania leśników i mundurowych mają nie tylko zapobiec niszczeniu przyrody, ale też sprawić, że spacerowicze będą czuli się bezpieczniej i nie będą narzekali na hałasy.