105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
31 maja 2023 - środa Imieniny: Anieli, Petroneli

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
31 maja 2023 - środa Imieniny: Anieli, Petroneli

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
31 maja 2023 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1583843034

Zarzuty dla podejrzanego o zabójstwo

Na terenie kompleksu leśnego w okolicy Zgorzelca ujawniono częściowo spalone zwłoki mężczyzny.sekcja wykazała, że pokrzywdzony został postrzelony w głowę


Na wniosek Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze Sąd Rejonowy w Zgorzelcu tymczasowo aresztował podejrzanego o dokonanie zabójstwa do jakiego doszło 1 marca w okolicy Zgorzelca a także mężczyznę, który pomagał mu ukryć ślady zbrodni.

1 marca na terenie kompleksu leśnego w okolicy Zgorzelca ujawniono częściowo spalone zwłoki mężczyzny. Przeprowadzone na miejscu oględziny, a także późniejsza sekcja zwłok wykazały, że pokrzywdzony został postrzelony w głowę.
Podjęte przez Policję oraz Prokuraturę intensywne czynności wykrywcze i procesowe doprowadziły do ustalenia tożsamości i zatrzymania dwóch podejrzanych. Przesłuchiwano świadków, przeprowadzono wizje lokalne, oględziny i inne dowody.
Ustalono między innymi, że do zbrodni doszło w nocy z 29 lutego na 1 marca na terenie Zgorzelca. Wówczas Dariusz O. oddał w kierunku Grzegorza C. strzał z broni palnej trafiając go w głowę. Następnie razem z Oliwerem K. przetransportował jego ciało w odosobnione miejsce, gdzie zostało ono podpalone.
Po doprowadzeniu do Prokuratury Dariuszowi O. przedstawiono zarzuty zabójstwa, nielegalnego posiadania broni palnej oraz amunicji, a także posiadania treści pedofilskich.

Ponadto zatrzymano Oliwera K., któremu przedstawiono zarzut pomocy sprawcy zabójstwa w uniknięciu odpowiedzialności, między innymi poprzez zacieranie śladów, a także znieważenie zwłok.

Po przesłuchaniu podejrzanych skierowano do Sądu Rejonowego w Zgorzelcu skuteczne wnioski o ich tymczasowe aresztowanie na okres trzech miesięcy od dnia zatrzymania.

Podejrzani to mieszkańcy powiatu zgorzeleckiego w wieku 34 i 21 lat.

Zbrodnia zabójstwa zagrożona jest karą dożywotniego pozbawienia wolności. Drugiemu z mężczyzn grozi do 5 lat więzienia.

#zgorzelec #zabójstwo #strzałwgłowę