105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 września 2022 - piątek | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Gramy, bo kochamy muzykę!
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
30 września 2022 - piątek | Imieniny: Wery, Honoriusza, Hieronima

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Od 16 sierpnia powróciliśmy z emisją eksperymentalną DAB+ do Opola z komina ECO - szukajcie nas na kanale 10C ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim jesteśmy na kanale 10C ***                  

Breaking News
30 września 2022 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

17-03-2020 | 18:03

Konieczna dalsza ewakuacja pacjentów

W nocy z poniedziałku na wtorek rozpocznie się dalsza ewakuacja pacjentów szpitala powiatowego w Bolesławcu. Cała placówka stanie się szpitalem zakaźnym


Foto: Andrzej Stefańczyk

Jest decyzja! Jeszcze tej nocy rozpocznie się proces przekształcania szpitala powiatowego w Bolesławcu, w szpital jednoimienny. A oznacza, że cała placówka, będzie jenym wielkim szpitalem zakaźnym. Obecnie wszystkie oddziały zostały już zamknięte, w tym także SOR, gdzie pacjenci w pierwszej kolejności kierowali się po pomoc medyczną. Od tej pory karetki będą wozić pacjentów do okolicznych placówek we Lwówku Śląskim, Lubaniu, Legnicy i Zgorzelcu. 

Jak informuje Kamil Barczyk, dyrektor szpitala - do tej pory zostały zamknięte już trzy oddziały tzn. wewnętrzny, neurologia i pediatria. Za moment przestanie działać chirurgia. Nocna i świąteczną opieka medyczna, działa tak jak inne POZ-ty. tzn. najpierw konsultujemy się telefonicznie, a dopiero w razie konieczności pacjent, będzie przyjmowany.  

Najnowsze informacje dotyczące koronawirusa na Dolnym Śląsku:

Dolnośląski Urząd Wojewódzki: Liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 1294, liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1871, liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV – 79.

ewakuacja szpital Bolesławiec koronawirus ewakuacja pacjentów szpital