105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
09 czerwca 2023 - piątek Imieniny: Pelagii, Dominika, Efrema

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
09 czerwca 2023 - piątek Imieniny: Pelagii, Dominika, Efrema

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
09 czerwca 2023 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1585037697

Rząd wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się. Od jutra do 11 kwietnia

Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedzieli nowe ograniczenia w życiu publicznym.


 Decyzje mają spowolnić dalszą ekspansję epidemii. Ograniczenia są konieczne – przekonuje Morawiecki. Nowe ograniczenia zaczną obowiązywać już jutro.

Rząd wprowadza zakaz wychodzenia z domu poza potrzebnymi sytuacjami, takimi jak wyjście do apteki, sklepu, wyprowadzenie psa czy wyjście do pracy.

Ograniczenia dotyczą także liczby osób przemieszczających się w komunikacji miejskiej. Dopuszczalna liczba to połowa miejsc siedzących.

Pieszo będzie można przemieszczać się tylko w dwie osoby. Czekamy na opublikowanie rozporządzenia w tej sprawie, z którego poznamy szczegóły nowych regulacji.

Premier przyznał, że wprowadzane ograniczenia dotkną każdego z nas. Są jednak konieczne by skutecznie walczyć z epidemią.

– Wszystkie sprawy odłóżmy na później. Ta sytuacja wymaga od nas dyscypliny – mówił premier.

Mateusz Morawiecki przyznał, że liczy, że za kilka tygodni będziemy mogli wrócić do w miarę normalnego funkcjonowania, choć w zaostrzonym reżimie sanitarnym.