105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
10 grudnia 2022 - sobota | Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

DEBIUTANCI PL

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
10 grudnia 2022 - sobota | Imieniny: Julii, Danieli, Bogdana

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 10A *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
10 grudnia 2022 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

24-03-2020 | 18:03

Przedsiębiorco, złóż wniosek!

Miasto Zgorzelec wychodzi naprzeciw przedsiębiorcom i oferuje pakiet pomocowy.


Burmistrz Rafał Gronicz zaprasza do składania wniosków o odroczenie lub rozłożenie na raty płatności podatków lokalnych za okres od marca do maja włącznie. Mówi burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz.

Pakiet pomocowy, obejmujący przede wszystkim podatek od nieruchomości oraz podatek od środków transportu, to forma wsparcia dla małych i średnich przedsiębiorstw, zmuszonych do zawieszenia lub bardzo mocnego ograniczenia swojej działalności z powodu kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa. Decyzją burmistrza przedsiębiorcy i usługodawcy mogą wnioskować o odroczenie lub rozłożenie na raty podatków lokalnych w okresie od marca do maja włącznie. W uzasadnionych przypadkach będzie także możliwość wystąpienia do burmistrza z wnioskiem o całkowite umorzenie zaległości podatkowych za ten okres.

Z przyczyn formalnych, skorzystanie z wyżej wymienionych ułatwień wymaga złożenia wniosku. Można tego dokonać bez konieczności wizyty w urzędzie, a więc za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP lub mailem, po opatrzeniu ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Można je także przesyłać tradycyjną pocztą. Do wniosku należy dołączyć dokumenty potwierdzające brak możliwości zapłaty podatku w wyniku np. spadku obrotów.

Informacji dotyczących podatkowych ułatwień dla przedsiębiorców udziela Wydział Podatków i Opłat pod numerem telefonu (75) 77 59 910 lub 77 59 911.