105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
10 sierpnia 2022 - środa | Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Strefa ‘79
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
10 sierpnia 2022 - środa | Imieniny: Borysa, Filomeny, Wawrzyńca

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
10 sierpnia 2022 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

01-04-2020 | 14:04

Nowe przypadki zakażenia

W Jeleniej Górze odnotowano pięć, a w powiecie dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem.


W Jeleniej Górze odnotowano pięć, a w powiecie dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w ciągu ostatniej doby, co oznacza, że łącznie w mieście mamy 10 przypadków, w powiecie – 4. Jedna osoba zmarła. Poddanych kwarantannie z powodów sanitarnych jest obecnie 210 osób, a kolejnych 310 – w nadzorze. Trwa (nie bez trudności) analiza próbek pobranych od osób, które w różnych sytuacjach mogły mieć styczność z zarażonymi, zarówno w trakcie interwencji medycznych, jak i innych. Na przykład; dwóch policjantów oraz jedna pielęgniarka przebywa na kwarantannie w jednej z burs szkolnych. Wyjaśniane są intensywnie okoliczności i stan zdrowia mężczyzny zatrzymanego w PDOZ pod zarzutem popełnienia przestępstwa. Z okoliczności wynika, że mógł mieć kontakt z osobą zarażoną, więc wyniki badań mają zostać dostarczone wyjątkowo szybko. W przypadku potwierdzenia zainfekowania kwarantannie będzie musiała się podać relatywnie duża grupa funkcjonariuszy Policji, mających styczność z zatrzymanym w różnych fazach jego izolacji. Mówi prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Policja sprawdza obecność 828 osób poddawanych kwarantannie, zarówno z decyzji sanepid jak i Straży Granicznej, to znaczy, że funkcjonariusze, wspierani przez inne służby muszą codziennie, przynajmniej jeden raz zjawić się pod 690 adresami. Wobec 19 osób, które nie dostosowały się do przepisów o kwarantannie podjęto sankcje karne.

#jeleniagora #powiatjeleniogórski