105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 stycznia 2022 - czwartek | Imieniny: Fabiana, Sebastiana

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
20 stycznia 2022 - czwartek | Imieniny: Fabiana, Sebastiana

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** Możecie też nas słuchać w woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) *** W woj. małopolskim i podkarpackim na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy na kanale 5B, również z dwóch nadajników ***                  

Breaking News
20 stycznia 2022 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

01-04-2020 | 14:04

Nowe przypadki zakażenia

W Jeleniej Górze odnotowano pięć, a w powiecie dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem.


W Jeleniej Górze odnotowano pięć, a w powiecie dwa nowe przypadki zakażenia koronawirusem w ciągu ostatniej doby, co oznacza, że łącznie w mieście mamy 10 przypadków, w powiecie – 4. Jedna osoba zmarła. Poddanych kwarantannie z powodów sanitarnych jest obecnie 210 osób, a kolejnych 310 – w nadzorze. Trwa (nie bez trudności) analiza próbek pobranych od osób, które w różnych sytuacjach mogły mieć styczność z zarażonymi, zarówno w trakcie interwencji medycznych, jak i innych. Na przykład; dwóch policjantów oraz jedna pielęgniarka przebywa na kwarantannie w jednej z burs szkolnych. Wyjaśniane są intensywnie okoliczności i stan zdrowia mężczyzny zatrzymanego w PDOZ pod zarzutem popełnienia przestępstwa. Z okoliczności wynika, że mógł mieć kontakt z osobą zarażoną, więc wyniki badań mają zostać dostarczone wyjątkowo szybko. W przypadku potwierdzenia zainfekowania kwarantannie będzie musiała się podać relatywnie duża grupa funkcjonariuszy Policji, mających styczność z zatrzymanym w różnych fazach jego izolacji. Mówi prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

Policja sprawdza obecność 828 osób poddawanych kwarantannie, zarówno z decyzji sanepid jak i Straży Granicznej, to znaczy, że funkcjonariusze, wspierani przez inne służby muszą codziennie, przynajmniej jeden raz zjawić się pod 690 adresami. Wobec 19 osób, które nie dostosowały się do przepisów o kwarantannie podjęto sankcje karne.

#jeleniagora #powiatjeleniogórski