105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
15 sierpnia 2022 - poniedziałek | Imieniny: Napoleona, Stelii

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
15 sierpnia 2022 - poniedziałek | Imieniny: Napoleona, Stelii

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
15 sierpnia 2022 - poniedziałek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

03-04-2020 | 16:04

Dramat na pograniczu!

Apel do Wojewody Dolnośląskiego o zajęcie się problemem grupy pracowników, których wydają się nie dostrzegać instytucje i urzędy państwowe.


Od 27 marca obowiązkiem odbycia 14-dniowej kwarantanny po przekroczeniu granicy Polski objęci zostali pracownicy zatrudnieni w niemieckich i czeskich firmach położonych w pasie pogranicza. Dla wielu z nich zaostrzenie przepisów, które wcześniej ich nie dotyczyły oznacza poważne trudności w utrzymaniu pracy lub po prostu jej utratę. Wbrew pojawiającym się obiegowym opiniom, że to problem wyłącznie tych krajów, w których działają firmy zatrudniające Polaków, dla gmin pogranicza polsko-niemieckiego i polsko-czeskiego oznacza to powrót bezrobocia i problemy lokalnych handlowców, czy usługodawców, którzy stracą klientów. Samorządy na obu pograniczach zareagowały apelując do Wojewody Dolnośląskiego o zajęcie się problemem grupy pracowników, których wydają się nie dostrzegać instytucje i urzędy państwowe. Apel podpisały następujące samorządy: Zgorzelec ,Lubawka, Kudowa-Zdrój, Międzylesie, Mieroszów, Gmina Zgorzelec, Bogatynia i Zawidów Samorządowców niepokoi, że o tej bardzo licznej grupie pracowników, którzy są mieszkańcami ich gmin, nie wspomina się przy okazji omawiania rozmaitych form zabezpieczania przed kryzysem gospodarczym. Odpowiedź jakiej samorządowcom udzielił wojewoda nie uspokoiła obaw, że wszystkie decyzje i działania podejmowane przez rząd i jego przedstawicieli podporządkowane są zwalczaniu epidemii koronawirusa. Zdaniem gospodarzy gmin kryzys gospodarczy jest zagrożeniem równie istotnym, bo na skuteczną walkę z epidemią trzeba mieć pieniądze, dlatego z pewną nadzieją przyjęli informację, że problem zostanie przekazany Ministerstwu Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Mówi burmistrz Zgorzelca Rafał Gronicz. 


Taką odpowiedź otrzymała kobieta, która pracuje w Niemczech, w firmie produkującej filtry do testów na koronawirusa. Chciała uzyskać zwolnienie z kwarantanny, bo ma dziecko i nie może przenieść się do Niemiec, a pracodawca potrzebuje utrzymać produkcję, co zrozumiałe. Inspektor SANEPID-u w Zgorzelcu jej zgody nie wydał, więc burmistrz Zgorzelca napisał do Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w jej sprawie, a ta najprawdopodobniej trafiła do Warszawy.

„Szanowni Państwo,
dziękujemy za kontakt.
Ze względu na zaangażowane wszystkich posiadanych sił i środków w działanie związane z walką z epidemią koronawirusa SARS-Cov-2 podjęliśmy decyzję o nieudzielaniu indywidualnych odpowiedzi na Państwa pytania.Jednakże, korespondencję od Państwa czytamy, a informacje, sugestie bądź propozycje w niej zwarte wykorzystujemy w bieżącej pracy, w tym także podczas przygotowywania materiałów informacyjnych dla Państwa. Biorąc powyższe pod uwagę, w przypadku gdy pojawiają są pytania dotyczące bieżącej sytuacji epidemiologicznej w Polsce uprzejmie prosimy o zapoznawanie się z materiałami zamieszczanymi na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia.
Z poważaniem
Zespół Departamentu Przeciwepidemicznego i Ochrony Sanitarnej Granic
Główny Inspektorat Sanitarny
Odpowiedz Wojewody Dolnośląskiego :
file:///C:/Users/dell/AppData/Local/Temp/Odpowiedź-Wojewody-5.pdf

#zgorzelec #dramatnapograniczu