105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 czerwca 2022 - wtorek | Imieniny: Leona, Ireneusza

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Maciej Wowk

Strefa ‘79
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
28 czerwca 2022 - wtorek | Imieniny: Leona, Ireneusza

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
28 czerwca 2022 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

17-04-2020 | 11:04

Dyrektor Pogotowia mianowany p.o dyrektora Szpitala w Jeleniej Górze

Nikolaj Lambrinow p.o Dyrektora Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej od dzisiaj do 11 maja


Wojewoda Dolnośląski w uzgodnieniu z Marszałkiem Województwa Dolnośląskiego delegował Nikolaja Lambrinowa do pełnienia obowiązków Dyrektora Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej od dzisiaj do 11 maja w celu prowadzenia szpitala i zwalczania pandemii Covid-19.

W obecnej sytuacji walki z pandemią koronawirusa, a także licznie notowanych nowych przypadków zakażeń na Dolnym Śląsku, w tym także w Kotlinie Jeleniogórskiej oraz oczekiwania na szczyt zachorowań przewidywany na przełom kwietnia i maja  niezbędne jest podjęcie szybkich i zdecydowanych kroków, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie Szpitala Wojewódzkiego w Jeleniej Górze. Konieczne jest powołanie doświadczonej osoby pełniącej obowiązki Dyrektora tej bardzo ważnej placówki medycznej, aby skutecznie przeciwdziałać pandemii Covid-19 w celu ochrony zdrowia i życia mieszkańców Kotliny Jeleniogórskiej. W opinii Wojewody Dolnośląskiego oraz Marszałka Województwa Nikolaj Lambrinow posiada wysokie kompetencje w zarządzaniu wielospecjalistyczną placówką zdrowia oraz wieloletnie doświadczenie medyczne.

Nikolaj Lambrinow jest lekarzem medycyny ratunkowej, chirurgiem. Od 2017 roku jest Dyrektorem Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze, był także wieloletnim wicedyrektorem Szpitala Powiatowego w Bolesławcu i szefem tamtejszego Szpitalnego Oddział Ratunkowego. Obecnie, obowiązki dyrektora jeleniogórskiego Pogotowia Ratunkowego pełnić będzie Barbara Kołtok, Z-ca Dyrektora ds. Ekonomicznych.