105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 września 2021 - piątek | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

DMC
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
24 września 2021 - piątek | Imieniny: Gerarda, Ruperta, Tomiry

Informujemy, że sygnał Muzycznego Radia testowo osiągalny jest w systemie DAB+ na kanale 10C (2 nadajniki) w woj. opolskim i na kanale 10B w woj. małopolskim. Wkrótce podamy więcej szczegółów.                  

Breaking News
24 września 2021 - piątek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

21-04-2020 | 15:04

Rozpoczął się remont KSON

Zakres robót budowlanych jest spory i obejmuje min. naprawy uszkodzonych ścian, docieplenie ścian zewnętrznych czy wymiany pokrycia dachowego


W pierwszych dniach kwietnia rozpoczął się remont pomieszczeń Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze. Zakres robót budowlanych jest spory i obejmuje min. naprawy uszkodzonych ścian, docieplenie ścian zewnętrznych czy wymiany pokrycia dachowego. Mówi Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.

- naprawy uszkodzonych ścian poprzez ich zszycie,
- docieplenie ścian zewnętrznych styropianem wraz z wykonaniem tynku w kolorze,
- wymiany pokrycia dachowego (bez wymiany elementów konstrukcji nośnych dachu) wraz z wykonaniem ogniomuru oraz przemurowaniem kominów i remontem świetlików dachowych,
- odwodnienia wokół budynku, wymiany obróbek blacharskich (w tym orynnowanie, rury spustowe, parapety),
- izolacji powierzchni pionowych i ochrony pionowych ścian fundamentowych,
- wzmocnienie fundamentów w celu zabezpieczenia przed dalszym osiadaniem.
To nie wszystko. W budynku zostanie wymieniona instalacja elektryczna, instalacja wodociągowa (wody ciepłej i zimnej), wykonany będzie remont podłóg, remontu schodów zewnętrznych i schodów w kotłowni wraz z montażem poręczy.
Szereg zadań zaplanowano z myślą o osobach niepełnosprawnych. Chodzi m.in. o oznakowanie pomieszczeń dla osób niedowidzących, umieszczenie specjalnej tablicy informacyjnej. W budynku będzie zamontowana stacja ładowania wózków inwalidzkich, a na niewielkim podwórku – urządzenia siłowni zewnętrznej (3 szt.). Przy wejściu głównym zamontowana będzie kurtyna powietrzna.
Kwota, jaką zaoferował zwycięzca przetargu, to 624,8 tys. złotych.
Umowa na zadanie „Poprawa infrastruktury Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze” została podpisana 12 marca. Przewidywany termin zakończenia umowy to 30 czerwca 2020 roku.