105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
06 czerwca 2023 - wtorek Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumiła

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Radosław Bajor

Budzimy Przebojowo!

Teraz
gramy

>>

105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
06 czerwca 2023 - wtorek Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumiła

*** Od 15 listopada nadajemy eksperymentalnie DAB+ w Łodzi na kanale 10C ***                   *** Słuchaj nas też w DAB+ w Polsce: * Warszawa: kanał 11B, nadajnik na budynku WTT * Wrocław: kanał 12B, nadajnik na budynku Sky Tower * Katowice: kanał 10B, nadajnik na budynku Altus * Gdańsk: kanał 5C, nadajnik na budynku Olivia Star * Kraków: kanał 9A * w woj. małopolskim i podkarpackim: kanał 10B * woj. śląskie: kanał 5B z dwóch nadajników * Opole: kanał 10C * Szczecin: kanał 12B *** Andrychów: kanał 8D ***                  

Breaking News
06 czerwca 2023 - wtorek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

1588349744

Kontrowersje w sprawie organizacji sesji

Ostatnia sesja Rady Miejskiej w Jeleniej Górze została zorganizowana zdalnie w tzw. trybie korespondencyjnym co wzbudziło szereg kontrowersji


Ostatnia sesja Rady Miejskiej w Jeleniej Górze została zorganizowana zdalnie w tzw. trybie korespondencyjnym co wzbudziło szereg kontrowersji min. ze względu na brak możliwości powszechnej dostępności do obrad. Jest to w sprzeczności z wymogami ustawy o samorządzie gminnym. Nie jest wykluczone że legalność podjętych uchwał zostanie zakwestionowana przez wojewodę. "Inne ościenne. znacznie mniejsze gminy oraz Powiat Jeleniogórski dały sobie radę z przeprowadzeniem sesji w sieci gdzie można było widzieć i słyszeć radnych u nas wyszło fatalnie " - mówi przewodniczący klubu radnych PiS Mariusz Gierus.

'Mamy tyle dużych sal w mieście, że można było sesję przeprowadzić bezpiecznie w sposób tradycyjny" - mówi Hubert Papaj z Bezpartyjnych Samorządowców.

"Ustawa "covidowa" pozwala na prowadzenie sesji w sposób "online" lub korespondencyjny - wybraliśmy tę drugą, która będzie najbardziej bezpieczna" - mówi Prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak.