105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
08 grudnia 2021 - środa | Imieniny: Marii, Światozara, Makarego

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Anna Tarkota

HIT-TYP
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
08 grudnia 2021 - środa | Imieniny: Marii, Światozara, Makarego

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** Możecie też nas słuchać w woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) *** W woj. małopolskim i podkarpackim na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy na kanale 5B, również z dwóch nadajników ***                  

Breaking News
08 grudnia 2021 - środa | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

05-05-2020 | 17:05

Ostrożny optymizm w Jeleniej Górze

Informacją ostrożnie optymistyczną jest to , że wczoraj (4.05.) nie odnotowano przypadku zachorowania na koronawirusa w Jeleniej Górze.


Dodatkowo można się spodziewać, że co najmniej kolejnych 20 osób zostanie wpisanych w najbliższych godzinach na listę „ozdrowieńców”, bowiem drugi wykonany u nich test okazał się ujemny. - To nie oznacza, że niebezpieczeństwo minęło – przestrzegają służby, nie tylko epidemiczne. Mówi Prezydent Jelenij Góry Jerzy Łużniak.

– Nie wiadomo, ile w tym ”zasługi” społecznego zdyscyplinowania, ile – sprawności lekarzy w izolacji źródeł zakażeń i terapii, czy in., ale „odmrażanie” życia społecznego i gospodarczego niesie duże niebezpieczeństwo. Stąd ostrożność pracowników edukacji i rodziców dzieci przedszkolnych (bo i jedna, i druga strona nie zabiega o natychmiastowe uruchomienie placówek, dbając przede wszystkim o ich przygotowanie sanitarne. Z konsultacji Prezydenta Miasta z kierownictwami przedszkoli wynika, że rekomendowanym okresem uruchomienia tych placówek i żłobka jest 25 maja, o ile nie nastąpi zwrot w wygaszaniu epidemii.
Na kwarantannie przebywa w mieście i w powiecie 279 osób, w nadzorze sanitarnym – 25.
Nie odnotowało żadnego wyjazdu „covidowego” Pogotowie Ratunkowe, pracują wszystkie oddziały Szpitala, połowa łóżek OIOM pozostaje wolna, stanowiąc niezbędny bufor, w przypadku gwałtownego wystąpienia nowych zachorowań.
Niestety – wszystko ma swoją cenę, a w tym przypadku gospodarczą. W minioną niedzielę, to znaczy 3 maja br. ANI JEDEN PODRÓŻNY I ANI JEDEN POJAZD nie przekroczył granicy w Jakuszycach, a trzeba sobie uzmysłowić, że był to ostatni dzień „długiego weekendu”, kiedy zazwyczaj granicę przekraczały tysiące wypoczywających w Karkonoszach ludzi.
W najbliższą niedzielę być może zacznie oficjalnie działać giełda przy ul. Lubańskiej, jeśli właściciele terenu zadbają o spełnienie wymogów sanitarnych. Z jednej strony jest to wiadomość optymistyczna, z drugiej – namawiamy do daleko posuniętej ostrożności i zachowania rygorów sanitarnych wszystkich, którzy zdecydują się ją odwiedzić.