105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
11 sierpnia 2022 - czwartek | Imieniny: Klary, Zuzanny, Lecha

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Ziutek Wieczorski

Raport Regionalny
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
11 sierpnia 2022 - czwartek | Imieniny: Klary, Zuzanny, Lecha

*** Od 8 lipca słychać nas w Krakowie i okolicach w ramach eksperymentalnego nadawania w cyfrowym systemie DAB+. Znajdziecie nas na kanale 9A. ***                   *** Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest też w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ teraz na kanale 10A *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
11 sierpnia 2022 - czwartek | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

08-06-2020 | 11:06

Wiceminister Edukacji o rozpoczętych maturach

Dla ponad 20 tys. tegorocznych absolwentów liceów ogólnokształcących i techników na Dolnym Śląsku, rozpoczęły się dzisiaj matury.


Egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym o godzinie 9.00 rozpoczęły się dzisiaj matury. Sesja egzaminacyjna potrwa do 29 czerwca. Maturzysta - tak jak dotąd - musi przystąpić do trzech obowiązkowych pisemnych egzaminów: z języka polskiego, z języka obcego i z matematyki na poziomie podstawowym. Musi też przystąpić do co najmniej jednego pisemnego egzaminu z przedmiotów do wyboru; maksymalnie do sześciu. Abiturienci nie muszą za to w tym roku przystępować do dwóch - obowiązkowych w latach ubiegłych - egzaminów ustnych: z języka polskiego i z języka obcego. Mówi wiceminister Edukacji, poseł Ziemi Jeleniogórskiej Marzena Machałek.

W Jeleniej Górze do egzaminów przystąpiło 954 absolwentów szkół średnich, przy czym absolwentów tegorocznych jest tylko 846. Ponad setka pozostałych, to maturzyści z lat poprzednich, którym się na maturze w terminie „niespecjalnie powiodło”.

Do pracy przy egzaminach maturalnych skierowano 664 pedagogów.

Żaden z maturzystów nie przejawia oznak zakażenia korona wirusem, niemniej środki ostrożności, podjęte przy organizacji egzaminów mają sprowadzić do minimum poziom zagrożenia zakażeniem, gdyby się okazało, że któryś z egzaminowanych jest chory bez objawowo.

Natomiast jedna z maturzystek, chora przewlekle, przystąpiła do egzaminu w swoim domu – dwaj oddelegowani nauczyciele opiekują się dziewczyną przy zdawanym przez nią egzaminie, stanowiąc przewidzianą prawem komisję.

Choć oficjalne arkusze zostaną opublikowane dopiero o godzinie 14 - wiemy, że w tym roku uczniowie mieli do wyboru dwa tematy - jeden dotyczył "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego, drugi analizy wiersza Anny Kamieńskiej "Daremne".

Harmonogram matur 2020:

8 czerwca (poniedziałek) – język polski (poziom podstawowy i rozszerzony),
9 czerwca (wtorek) – matematyka (poziom podstawowy),
10 czerwca (środa) – język angielski (poziom podstawowy i rozszerzony),
15 czerwca (poniedziałek) – filozofia i matematyka (poziom rozszerzony),
16 czerwca (wtorek) – biologia, WOS,
17 czerwca (środa) – chemia, informatyka,
19 czerwca (piątek) – geografia, historia sztuki,
24 czerwca (środa) – fizyka, historia

#jeleniagora #dolnyslask #matura2020