105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 lipca 2022 - sobota | Imieniny: Jagody, Urbama, Marii

TERAZ
NA ANTENIE

>>

Tomasz Dudkiewicz

HitPlaneta
105,8 FM | 106,7 FM | 90,9 FM Dolny Śląsk
02 lipca 2022 - sobota | Imieniny: Jagody, Urbama, Marii

*** Od 7 grudnia Muzyczne Radio eksperymentalnie dostępne jest w Szczecinie w cyfrowym systemie DAB+ na kanale 12B *** W woj. małopolskim i podkarpackim emisja prowadzona jest na kanale 10B *** W woj. śląskim gramy dalej testowo na kanale 5B, również z dwóch nadajników*** W woj. opolskim na kanale 10C (2 nadajniki) z dniem 1 czerwca 2022 r. emisję testową zakończono.***                  

Breaking News
02 lipca 2022 - sobota | Imieniny: Kamila i Szymona | NAJLEPSZE HITY NA DZIEŃ DOBRY

15-06-2020 | 20:06

Ambasador Izraela odwiedził Jelenią Górę

W Dolnym Śląsku widzi ogromny potencjał jeśli chodzi o turystykę i współpracę gospodarczą.


Uwielbia gotować, interesuje się piłką nożną, występuje w zespole muzycznym, ale jest również doświadczonym dyplomatą i od niedawna reprezentuje Izrael w Polsce, jako nowy Ambasador tego kraju. Alexander Ben Zwi odwiedził w sobotę po południu  Jelenią Górę i spotkał się w Ratuszu z Prezydentem Miasta Jerzym Łużniakiem.  

Zdaniem Ambasadora w  kwestiach relacji łączących Polskę i Izrael nie wolno zapominać o przeszłości, ale trzeba się skupiać na działaniach na rzecz przyszłości. W Dolnym Śląsku widzi ogromny potencjał jeśli chodzi o turystykę i współpracę gospodarczą. „To moja pierwsza wizyta tutaj ale na pewno nie ostatnia” – dodaje.

 

Alexander Ben Zwi od 36 lat pracuje w izraelskim ministerstwie spraw zagranicznych, a placówka w Warszawie jest siódmą w jego karierze. Jego pierwsza misja dyplomatyczna miała miejsce 30 lat temu… w Polsce.

Wśród obszarów swoich zainteresowań zawodowych wymienia Europę Wschodnią i Amerykę Łacińską, a wśród zainteresowań prywatnych między innymi gotowanie, piłkę nożną i muzykę (jest członkiem zespołu muzycznego dyplomatów, który występuje na koncertach charytatywnych). Jest również doktorem stosunków międzynarodowych, które studiował w Izraelu, Argentynie i na Słowacji. W minionych dwóch latach był zastępcą dyrektora generalnego do spraw Eurazji w izraelskim ministerstwie spraw zagranicznych. Alexander Ben Zwi urodził się na Ukrainie, skąd wyemigrował w 1971 roku. Zna język hebrajski, angielski, polski, hiszpański, rosyjski, jidysz, słowacki. Jest żonaty, ma czworo dzieci i czworo wnucząt.